Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kezdjek neki a német...

Hogyan kezdjek neki a német nyelv tanulásának a középfokú nyelvvizsgáért? Szavakat tanuljak, szótározzak vagy inkább a nyelvtant gyakoroljam? Minden ötletet köszönök!

Figyelt kérdés
Középfokú nyelvvizsga szintjére szeretnék eljutni. Tavaly érettségiztem emelt szinten és 4-es lesz, szóval már az alapom megvan hozzá.

2014. máj. 23. 12:25
 1/6 A kérdező kommentje:
Egyedül, tanár nélkül szeretnék eljutni a középfokig. Hogy tanuljak?
2014. máj. 23. 12:28
 2/6 anonim válasza:
71%

Én sok mindent próbáltam de a legjobb a szótanulás szókapcsolatok segítségével hallás után(saját magadnak felveszed és visszajátszod).

Ha sok szót tudsz akkor Te már német nyelvű sorozatot, filmet webblogot hallgathatsz.

Meg ajánlanám a relaxa hanganyagát, egy hogyan mondják németül gyűjteményt, plusz egy társalgási könyvet.


Még egy plussz beléphetsz a facebook németül tanulunk , csoportba ahol sok hasznosat is megosztanak.

Vagy chatelés ,webkamerázás németekkel ha nagyon megy :)


Sok sikert!

2014. máj. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, természetesen ment a zöld kéz!!! :)
2014. máj. 23. 17:36
 4/6 anonim ***** válasza:

Te vagy az én emberem, ha emelt szinten 4-es tanuló vagy.

Segítenél nekem kijavítani ezeket a kis mondatokat.(évégi doga, ami szóbeli lesz)


Informationen.

Die Radio.

Guten da Ich hören der frische Nachrichten.

Ich hören die Musik.

Die Radio immer mit mir.

Es gibt keine Nachteile.


Előre is köszönöm.

2014. máj. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Keress újságcikkeket, vagy könnyített olvasmányokat, és próbáld minél kevesebb szótározással olvasni őket, csak a megértés kedvéért. Nagyon fogja fejleszteni a lényeglátást és megértést.
2014. máj. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
1000 kérdés ezer válasz. van hozzá hanganyag is
2014. jún. 6. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!