Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mért van az, hogy csak a...

Mért van az, hogy csak a nyelveknél amit egyik nap megtanultam azt elfelejtem a másik napra? Ez kifejezetten az Angol nyelvnél fordul elő. Nagyon szar érzés, hogy mindig 1-eseket kapok, pedig megtanultam, csak elfelejtettem.

Figyelt kérdés

2014. máj. 24. 01:08
 1/5 hosszúhajú ***** válasza:
100%

ezt úgy érted h minden törlődik, vagy van jópár, ami kimegy?

Ismétlés a tudás anyja, szokták mondani. Úgy úszhatod meg, ha nem konkrétan előző nap tanulod meg, hanem még előtte, és a következő nap csak átismétled, aztán óra előtt még egyszer. Ha ez kevés, kezd még korábban, és minden nap ismételd, óra előtt meg pláne - ez a legfontosabb. Ha meg már három nappal előtte megtanulod, addigra négyszer átismétled, csak beugrik valami.

2014. máj. 24. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem megtanultad, hanem bemagolni próbáltad :)
2014. máj. 24. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
csak ez nem megvalosithato mert ugy vannak az oraim h hetfon reggel szerdan reggel es pentek reggel
2014. máj. 24. 09:06
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Józan paraszti ész, nem tanultad meg, csak bemagoltad. Ha megtanultad volna, nem felejtenéd el.
2014. máj. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 hosszúhajú ***** válasza:
100%
szerintem szavak jelentését igazából nem lehet megtanulni, az nem egy értelmezhető anyag, azt csak bemagolni lehet. persze logikával kéne. pl. én még régen úgy csináltam, hogy egyes szavak jelentését, ha a hangzása olyan volt, ami egy magyar szavunkra emlékeztetett onnan tanultam meg, hogy ahhoz kötöttem. a lényeg hogy valamihez kötni próbáltam. vizuálisan magam elé képzeltem leírva, és általában akadt valami amihez társítani lehetett a hangzása miatt. még száz ezer évvel ezelőtt, amikor angolt kezdtem - tényleg annyi, nem tini vagyok - akkor egy nagyon vékony lány voltam, egy girnyó. Ehhez kapcsolódott a girl - lány. én egy gir(l)nyó lány vagyok.
2014. máj. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!