Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit ajánlanátok, mikor érdemes...

Mit ajánlanátok, mikor érdemes letenni a nyelvvizsgát (Cambridge CPE), közvetlenül egyetem kezdete után, vagy mikor? (BME GPK-ra készülök, ezért problémás, hogy tanév alatt mennyire tudok még erre is koncentrálni. )

Figyelt kérdés
Szóval Cambridge típusú (C2, CPE) angol nyelvvizsgában gondolkozom, de a nyelvvizsgaidőpontok nem túl kedvezőek (márc., júl., szept., nov.). Szeptemberben kezdem az egyetemet. A baj hogy nem tudom eldönteni, hogy a nyáron álljak-e rá nagyon az angolra, s csináljam meg a CPE-t szept-október folyamán, vagy a 14/15-ös tanév végét várjam meg, s reménykedjek, hogy a júniusi vizsgaidőszakra fel tudok készülni (mondjuk efelől erős kételyeim vannak, mégiscsak egyetem 1. éve) és nem bukok meg? Szóval, Ti mit ajánlotok? (Az kb. garantált, hogy hacsak nem jelentkezek angol nyelvű kurzusra, egyetem végére teljesen kijövök a nyelvi gyakorlatból.)

2014. máj. 28. 19:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyon rossz stratégia minél tovább halogatni. Nem lesz túl sok időd ápolni a nyelvtudásod, lesz elég más problémád, jobb minél hamarabb túl lenni rajta!
2014. máj. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezt én is így gondolom, de közben meg attól félek, hogy mennyire jelenthet hátrányt, ha elkerülök BME-re és mindjárt az első hetekben nyelvvizsgára megyek. Stressz, fáradtság stb. De lehet ez lesz mégis, mert nagyon félek attól, hogy ha halogatom, teljesen passziválódik a nyelvtudásom...
2014. máj. 28. 19:56
 3/3 anonim ***** válasza:
szerintem is próbáld meg minél előbb! ha elkezded az egyetemet, ahogy mondod, mindent elfelejtesz szépen lassan,mert kismillió dolgod és elfoglaltságod lesz a nyelvtanulás előtt. Ami fontos. Szóval szerintem embereld meg magad és ügyeskedj most! :)
2014. szept. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!