Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megéri megtanulni latinul...

Megéri megtanulni latinul (egy pár szót illetve mondatot ismerek), annyira megtetszett ez a nyelv, de félek, hogy időpocsékolás lenne?

Figyelt kérdés
Lehetne hasznosítani valamikor az életben?

2014. máj. 30. 20:45
 1/6 wap93 válasza:
61%
Persze, hogy megéri. Gondolj bele egy régi igen nagy tért hódító nyelv és te tudnál rajta beszélni, szerintem elég epic. Csak sajnos semmire se jó szerintem, igaz a tudomány különböző ágaiban használják a mai napig (pl.: rendszertan), de egy munkahelyen szerintem nincs nagy előnyben aki beszéli. Hobbinak tökéletes.
2014. máj. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Megéri, de nagy befektetés és energia kell hozzá, hogy megtérüljön. De ha ez sikerül, akkor ez óriási segítsék több nyelv megtanulásához (de ehhez el kell jutni egy bizonyos szinting, hogy használható segítség legyen).
2014. máj. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a bíztatást :)
2014. máj. 31. 10:35
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

Nem kell olyan nagyon magas szintre eljutni ahhoz, hogy az európai nyelvek nagy részében nagyon nagy segítség legyen!

Olasz, francia, spanyol, portugál, román, hogy csak az ismertebbeket említsem.

A szláv és az északi nyelveken kívül mindenhol ott lapul egy kis latin alap. Persze sok latin szó szerepel ez utóbbiakban is (és pl. a magyarban is), de én most inkább az alapokról beszélek. Ha nem lettem volna latin szakos, háromszor annyi idő kellett volna ahhoz, hogy most Franciaországban azt a munkát végezhessem, amit végzek.

Nagyszerű alap, mindenképp állj neki, ha kedved van!

2014. máj. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, de egy nyelvet akkor lehet a legnagyobb lelkesedéssel tanulni, ha azt önmagáért tanulja az ember, egy célt kell kitűzni a latinon belül. :)


Azt azért mondanom sem kell, hogy a latin nyelvnek bizonyos jelenségei - mint a ragozások, mellékmondat-tömörítő szerkezetek, mellékmondatok stb. - kivesztek a jelenlegi nyelvekből.

2014. máj. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Esetleg tudnátok olyan oldalt ajánlani ahol részletesen elmagyarázzák az alapokat? :)
2014. máj. 31. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!