Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Orosz vs. Német? Olyan írjon...

Orosz vs. Német? Olyan írjon inkább, aki mindkettőt tudja!

Figyelt kérdés
Elolvastam az eddigi ilyen kérdésekre adott választ, de talán ha ketten voltak, akik mindkettőt tanulták. Kizárólag a nyelvtan, tanulhatóság nehézsége érdekel, nem a hasznosítása. Eddig angolt és spanyolt tanultam, mindkettőt felsőfokon beszélem, de ezek egyszerűnek számítanak. Németet tanultam keveset, de abból csak arra jöttem rá, hogy utálom a hiányát egy rendes hímnem/nőnem szabálynak. Ezzel szemben milyen az orosz? Többen azt mondták könnyű, de ők nem tanultak németet.

2014. máj. 31. 19:31
 1/3 anonim válasza:
100%

Mindkettőt tanultam.Nekem az orosz könnyebb volt,abból felsőfokúm van,németből közép.Igaz,az is hozzájárult,hogy a középiskolai némettanárom nem igazán kedvelt,ez kihatott a tanulási kedvemre is.Csak a diploma miatt csináltam meg a középfokút.

De függetlenül ettől,számomra az orosz könnyebb is volt,és szebb nyelvnek tartom.

2014. máj. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mind a kettőt tanultam, és az orosz könnyebb, a nemek szabálya pedig kifejezetten könnyű. Először van a természetes nem, tehát az oroszban nem fordul elő, mint a németben, hogy a kislány semlegesnemű. A tárgyaknál meg a végződésből tudod.
2014. máj. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is tanultam mindkettőt, tolmács-szinten műveltem is őket. Nekem egyik sem volt nehéz, szerintem mindegyik nyelvnél fontos, hogy ráérezz a nyelv logikájára. Az igaz, hogy a németben a nemek kérdésére nincsenek olyan kötött szabályok, mint az oroszban, bár nekem inkább a hímnem/semlegesnem (der/das) megkülönböztetés okozott kezdetben problémát. A németre talán azt mondanám, hogy egy kicsit "katonás", "beskatulyázós" nyelv. Mindennek megvan a maga szigorú helye, akárcsak a gyerekeknek az iskolai tanteremben. Az orosz lazább. A német a fülnek keményebb, az orosz egy dallamos nyelv. Ezt különösen akkor érzed, ha oroszok énekét hallgatod. De a beszédben is fülbemászó (kivéve, ha Brezsnyev elvtárs ünnepi szónoklatát hallgatod).
2014. máj. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!