Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz megtanulni...

Mennyire nehéz megtanulni németül? Tényleg évekbe telhet?

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni németül, de sajna nem tudok egy szót sem, a 0-ról kéne kezdenem. Azt mondják nagyon nehéz és évekbe telhet mire az ember megtanul.

Nem tartom a legszebb nyelvnek, inkább nem tetszik, viszont elismerem hogy az angol után az egyik leghasznosabb és legelterjedtebb, főleg külföldi munkák esetén. Ismerőseim mondták érdemes kint Németországban és Ausztriában dolgozni mert a megélhetés sem olyan drága mint mondjuk Angliában.

Én is arra gondoltam hogy akár többedmagammal kimennék német nyelvterületre dolgozni, de ahhoz legalább erős alapfok kell.

De tényleg nagyon nehéz megtanulni németül hogy évek kellenek? Ha igen mennyibe? Hol lehet elkezdeni, egyáltalán vannak fent ingyen online német okító oldalak? Angolból van egy rakat, de németből szinte csak fizetőset találok.

Előre is köszönöm annak aki válaszol! (Angolul amúgy középszinten beszélek, nem tudom mennyire könnyítené meg nekem).



2014. jún. 1. 08:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Nyelvtanulas gyorsan.


Elkezded bemagolni a szavakat, kepes szotarbol. Ilyen a cd-n kaphato PICDIC, vagy konyvben nagyon regen kiadott tesz-vesz-szotar. Ezek azert jok, mert kepek alapjan memorizalod a szavakat. Naponta 15-20 szo, HANGOSAN MAGOLVA! Ehhez mondjuk ugy par het mulva elkezded tanulni az alap nyelvtant. Megtanulod a letige hasznalatat, es a mondatszerkesztest, jelen ido kijelento/kerdo/tagado, mult ido kijelento/kerdo/tagado, jovo ido kijelento/kerdo/tagado. Na ha eddig eljutsz, akkorra mar tobb szaz szavas szokincsed van, amiket mondatokba tudsz szerkeszteni. Innentol kell elkezdened aktivan gyakorolni, hogy beszelgetsz valakivel folyamatosan nemetul, olvass nemet ujsagokat, konyveket, nezz filmet nemetul, (akar magyar felirattal is) es ha valamilyen specko nemet kifelyezessel tobbszor is talalkozol, akkor azt tanuld meg. Hallgass ramsteint (barmi mas nemet nyelvu zenet), es forditsd le, hogy pontosan tudd, mit enekel. Beleivodik a fuledbe, es konnyebben megjegyzed. Ha normalisan csinalod, akkor egy ev mulva ott van a kozepfokod. Akkor mar talan a telefont is fel mered majd venni.

2014. jún. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mivel te erős alapfokot szeretnél, ehhez biztos nem kellenek évek, bár nyilván attól is függ, hogy naponta mennyit foglalkozol a nyelvvel. Bár arra készülj fel, hogy nem biztos hogy könnyen fogsz vele haladni, amíg nem tudod egy kissé pozitívabbá tenni a hozzáállásodat :) Ezt nem bántásként mondom, de amíg az lebeg a szemed előtt, hogy nem tetszik a nyelv, nem fogod örömödet lelni a tanulásban, úgyhogy próbálj valami pozitívumot is kapcsolni a német nyelvhez :)

Arra viszont készülj fel, hogy van nem kevés különbség ill. nehézség az angol nyelvhez képest. Ugye ott vannak a névelők, amiket meg kell tanulni a főnevekhez, mert a német nyelv imád ragozni mind igét, mind melléknevet. Az igeragozásnak is minden számban és személyben van külön végződése, és ott vannak még a rendhagyó igék is.... Ezzel most nem elvenni akarom a kedvedet, csak felkészíteni arra, hogy olyan dolgokkal is kell majd foglalkoznod, amivel az angolban nem. Bár lehet hogy az angolhoz képest nehéznek fogod találni, de hidd el, nem lehetetlen megtanulni, van benne logika és ami számomra könnyebb volt az angol nyelvhez képest, az a kötött kiejtése :) De tényleg foglalkozni kell ezzel a nyelvvel (is), ha használható nyelvtudást szeretnél. Az hogy ez neked mennyi időbe fog telni, ez leginkább rajtad fog múlni.

Sok sikert!

2014. jún. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy alap tarsalgasi szintre eljutni nem annyira nehéz.

De a profibb szintre (C1) vezető út mar elég sz*r.

Az alap nyelvtant kell nagyon bevagni.

2014. jún. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%

"Ugye ott vannak a névelők, amiket meg kell tanulni a főnevekhez, mert a német nyelv imád ragozni mind igét, mind melléknevet."



A helyes ragozás a legutolsó amire szükséged lesz egy német munkavállalás kapcsán. Teljesen felesleges beleölni rengeteg időt, hacsak nem nyelvvizsgára készülsz vagy profibb szinten akarod elsajátítani a nyelvet. Sokkal fontosabb, hogy tudjál rengeteg szót és persze a nyelvtan hogy mindezt használni is tudd.

Mondjuk aztán ha sok német szöveget hallasz, olvasol akkor előbb-utóbb úgyis sok ragozást alapból, közvetlen tanulás nélkül megérzel.

2014. jún. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudsz egy picit angolul akkor ezt nyugodtan kipróbálhatod német tanulásra:

www.duolingo.com


Pár millió embernek már bevált, hátha neked is tetszik.



Illetve itt is nézz körül:

[link]

2014. jún. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó, nem kell 100%-osra tudnia a ragozást, de szerintem nem is kellene úgy beállítani, hogy semmi szükség nincs rá. Egyébként meg miért ne lenne szükséges a ragozás a munkavállaláshoz? Ott lesz a német nyelvű munkaszerződése meg a főnöke, aki nagy valószínűséggel helyesen fog beszélni és gondolom valamilyen szintű normális nyelvhasználatot meg fog követelni ő is, nem csak annyit, hogy megpróbáljuk helyes sorrendben egymás után pakolgatni a szavakat, aztán ha nem jött össze, akkor kézzel lábbal mutogatunk hozzá. Alapszintű német nyelvtudáshoz igenis foglalkozni kell a ragozással is, hogy legalább az olvasott szövegben felismerje, hogy ez most részes vagy épp tárgyeset...
2014. jún. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám közel 50 évesen találta ki, hogy ő bizony megtanul németül. Fél év alatt eljutott alapfokra (otthon, egyedül nyelvkönyvekből, oktató CD-vel). Előtte oroszt tanult, de az már nagyon régen 30+ éve volt.


A lényeg, hogy közben elintézte, hogy kimehessen Németországba, 1 évig volt kint, nagyon szépen megértette magát a fogadó családdal, itthon simán elolvasta már a leveleket, amiket kintről küldtek neki.

2014. jún. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Quasar07 ***** válasza:
100%
Anyukámnak pár hónapja volt megtanulni, mielőtt kiment németbe dolgozni. Neki nem jó a nyelvérzéke, nehezen tanul nyelvet, nem igazán boldogult eleinte vele, még mindig sokat kell tanulnia, de megérteti magát.
2015. aug. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Annyira hogy van 2,3,4, az osztályunkban

Csak én vagyok 5ös jippijájé!

1asszem nincs

De egyébként mindenki utálja én nem,

2019. jan. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Már eléggé elkéstem egy válasszal de azért leírom hátha valakinek segíteni fog. Németül igenis nagyon nehéz tanulni. Egyáltalán nem mkndegy hogy ragozol mert már nem azt jelenti

Amit mondani akartál. Megtanulni a nyelvet hosszú és úgymond "fájdalmas" folyamat. A mi iskolánk német nemzetiségi suli, szóval abban az 5 napban amíg suliba vagyunk 6 órába vesszük a németet. Nem a legtöbb viszont hetente írunk szódogát ami körülbelül 40 szóból áll, esetleg 60. De ebből is csak 10-et kérdeznek. Ezek mellett van 2 irodalom óránk a többi nyelvtan. Meg egy Német népismeret a Német-magyarokról. Ajánlom mindenki figyelmébe a Planet tankönyvvét és munka füzetét meg a CD-ét. Eleinte nem fogjátok nagyon kihallani a szavakat mivel a németek furcsa módon számunkra gyorsan beszêlnek. 3 éve tanulunk belőle, előtte inkább képeket kaptunk. De jövőre már le tehetjük a B1-es nyelvvizsgát, a szerencsêtlenebbek az A1-est. Bár.. én előre félek a levélírástól.. a Leseverstehen nem nehéz.. a Hörverstehung se.. a szóbeli azért az se piskóta.. a kompetenciám meg majdnem hibátlan lett szóval sok kitartással simán meg lehet tanulni.

2020. jan. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!