Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német nyelvvizsga? Kinek...

Német nyelvvizsga? Kinek melyikről van véleménye, tapasztalata?

Figyelt kérdés
Középfokú német nyelvvizsgát szeretnék tenni.Telc,Ecl vagy BME? Melyikre jelentkezzek szerintetek?
2014. jún. 3. 20:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Én a Goethe-ben voltam felsőfokon, nekem tetszett. Nem kellett nagyon fordítani, a tényleges tudásra mentek rá, nem a nyelvtani hülyeségekre, és szóbelin is normálisak voltak. (De ez már jó régen volt, 2002-ben, azóta nem tudom, milyen - gondolom, hogy nem változott.)


Csináltam DSD-t, még az iskola szervezésében, az nagyon hasonló volt a Geothe-hez.


A szakmait a BME-n tettem, az kevésbé tetszett, bár inkább azért, mert nagyon a szakmai részére mentek rá. Mármint úgy értem, hogy nem a szakmai nyelv, hanem rendesen a szakmai tudás részére. Mivel egyben volt a szálloda/vendéglátás és idegenforgalom, és én ebből ténylegesen szakmaként csak idegenforgalmat tanultam, a tényanyag-résszel voltak problémáim a nyelvvizsgán. Szerencsére aztán, mint kiderült, a pontozásnál csak a nyelvet nézték, így gond nélkül sikerült, de okozott egy kis aggodalmat emiatt a dolog előtte nekem.

2014. jún. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!