Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt Angol szóbelire hogy...

Emelt Angol szóbelire hogy készüljek? Miket lehet tudni róla előre?

Figyelt kérdés

Helló! Jövőhéten lesz angolból emelt szinten szóbelim. Aránylag jól beszélek angolul, de szeretnék minél többet megtudni a vizsgáról mielőtt bemegyek. Vannak témakörök megadva? Mit tudok tanulni rá?

A választ előre is köszönöm!



2014. jún. 7. 08:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Nincsenek előre megadva témakörök. Kihúzol egy borítékot, lesz egy téma, én anno a téli sportokat húztam, amellett vagy az ellen kellett érvelnem. Én ellenük érveltem, szerintem nem jó, mert hideg van, veszélyes, drága a felszerelés, blabla, és minden mondatodat megcáfolja majd a tanár. Ez igazából egy szimpla párbeszéd, nem tart sokáig.

Aztán volt még egy téma, azt hiszem, a telefonok, már nem emlékszem, de ott önálló kérdéseket tesznek fel, és arra válaszolgatsz, kábé ilyen véleményedet kikérős dolog, nem kell túlkomplikálni, azt mondod, amit gondolsz, ami eszedbe jut.

Aztán van egy sima képleírás, illetve beszélsz róla, én például iskolán kívüli ISKOLAI eseményeket húztam, hát, nem sokat tudtam mondani róluk, mert mindig mindenből kihúztam magam anno, de azért mondtam pár dolgot. Szóval asszociálsz a képről, és beszélsz a hozzá köthető témáról, ennyi. Ha jól tudsz beszélni, nem okozhat gondot, amúgy meg semmi extra nem volt.

Én vettem egy szép színes, szóbelire felkészítős könyvet, azt olvasgattam előtte.

2014. jún. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2014. jún. 8. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!