Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Élt már valaki az internetes...

Élt már valaki az internetes tanulás (online tanfolyam) lehetőségével? Van tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
Idén nyáron szeretném elkezdeni az eszperantó internetes nyelvtanfolyamot. Korábban már jártam "normál" tanfolyamra, de nem azt kaptam, amire számítottam, el is ment tőle a kedvem. Most viszont ismét elő szeretném venni, de más módon: az internetes tananyag segítségével. Tanult már valaki hasonló módszerrel? Minden válasz hasznos lenne! Köszönöm.

2014. jún. 9. 17:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Én interneten kezdtem, a lernu.net-en, aztán elmentem néhány találkozóra. A netes tanfolyam arra tökéletes, hogy biztos alapot szrezz, de beszélni igazán élőben lehet megtanulni (írásban meg a levelezés és az olvasás a legjobb gyakorlás, levelezőpartnert sem nehéz találni, eszperantó nyelvű letölthető könyvek meg tömegével vannak at interneten.)

Én valójában a találkozókon tanultam meg a nyelvet, de nem volt haszontalan, hogy előtte alapoztam egy kicsit. Az a tapasztalatom, hogy egy kis alaptudással egy kifejezetten tanulásra kitalált rendezvényen megfelelő igyekezettel egy hét alatt el lehet jutni egy erős középfokig. Én azt javaslom próbáld meg mindenképpen!

Kisebb találkozókat Magyarországon is rendszeresen tartanak, itt találsz információt: [link]

[link]

[link]

Sok sikert! :)

2014. jún. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem írtad meg, melyik internetes tanulási formára gondoltál.


Vannak egyszerű, ingyenes eszperantó oktatóprogramok a neten, és vannak komolyabbak, profik is, de azok fizetősek. Az eszperantó.hu oldalon lévő tanfolyam a középfokú szintig vezet el.


Ezt az online tanfolyamot úgy képzeld el, mint egy virtuális magántanárt. Ott van neked minden szükséges eszköz a tanuláshoz, és a program nagyon alaposan kikérdezi, begyakoroltatja a tanultakat. Ha jól válaszolsz, akkor megdicsér, ha hibázol, akkor megmutatja a helyes megoldást - pontosan úgy mint egy magántanár.


Bele van építve 2 db ingyenes személyes konzultáció is, és jól fel lehet készülni a szóbeli részére is - de ha kétséged van, a végén még mindig lehet venni 1-2 magántanári órát, így anyagilag is töredékébe kerül, mint egy hagyományos tanfolyam.


Arra azonban vigyázz, hogy az eszperantót is komolyan tanulni kell a sikeres vizsgához, érdemes MINDEN NAP 1-2 órát rászánni a tanulásra. A Rigó utcában 10 vizsgázóból 6 megbukik, mert mindenféle "akciós" meg gyorstalpaló, meg olcsó megoldásokat keresnek.


Az online tanfolyam nem zsákbamacska, az első leckét ingyenesen ki lehet próbálni, nekem sok ismerősöm végzett itt sikeresen.


------

Egy másik lehetőség az internetes tanuláshoz a Skype-on keresztül történő tanulás. Ez is olyan mint egy magántanár, csak nem kell utaznod... Az eddigi próbálkozásaim tapasztalata az, hogy CSAK olyan szkájpos oktatásba érdemes belemenni, ahol a tanárnak van kamerája! E nélkül olyan a hatása, mintha telefonon keresztül kérnél nyelvoktatást...

2014. jún. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!