Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes elkezdeni japánt...

Érdemes elkezdeni japánt tanulni ELO-n keresztül?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy mennyire hasznos, megéri-e az árát.

A legfontosabb: a gyors haladás. 1 vagy maximum 2 éven belül szeretném teljesen elsajátítani a nyelvet.



2014. jún. 16. 17:01
 1/4 Arneal ***** válasza:

1 vagy 2 év alatt teljesen elsajátítani teljességel lehetetlenség. Japán anyanyelvűek ezt 12 év iskola után még 4-8 évig egyetemen se képesek megtenni.


Anyanyelvi szintre is elég kilátástalan eljutni ennyi idő alatt (főleg a kanjik miatt), de talán ha majdnem minden percedet ennek szenteled.


Az ELO-t nem ismerem, de szerintem az ingyenes angol források is vannak olyan jók..Tae Kim-é pl. szerintem rettenetesen jó. (Mondjuk ilyenkor nincs, aki megszabja merre tovább, nincs aki gyakoroltatna, nincs aki ellenőrzi a nyelvhasználatodat, de az utóbbira úgy látom az ELO se nagyon ad komoly lehetőséget, meg van erre is netes megoldás, pl. 8lang bár magam még nem éltem vele.) A haladás sebessége pedig csak tőled függ. Nyugodtan lehet könyvekhez is nyúlni, nem baj, ha a nyelvtant kicsit részletesebben megismered, nem kell mindennek színesnek, mozgónak lennie. (Persze kinek mi jön be.)


Gyakorlásnak pedig ott van az internet. Gyerekmesék eleinte, drámák/anime akár (persze csak ésszel, nyílván nem fogják 100%-ban tükrözni az ottani nyelvhasználatot, ha olyan a témája, de attól még nyelvi hiba nem lesz benne), zenék, versek, forumok. Bármi csak japán legyen.

Már azért is, mert browser-ben van beépített szótár (rikaichan), amivel nem megy el öt óra a kanjik kiszótárazásával és így gyorsabban tudsz haladni.


Kicsit fájos, hogy nincs kivel beszélni vagy aki ellenőrizné az írott gyakorlásodat, de ha leleményes vagy ezt is meg lehet oldani.


Én mindenesetre nem adnék rá ki pénzt.

2014. jún. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen délután óta én is átgondoltam és nem kell ELO. Most a hiraganát tanulgatom ezerrel, aztán nézegetek hozzá leckéket a neten. Júliustól meg valószínűleg magántanárnál folytatom. :)

Bocsi, félrefogalmaztam, nem anyanyelvi szinten szeretném tudni, csak egy erős középfokon jó lenne, ugyanis nagyon szeretnék kijutni Japánba.

Köszi a segítséget, viszont ha otthon vagy a témában lenne pár kérdésem, ha nem probléma.

2014. jún. 17. 01:09
 3/4 anonim válasza:
Szia! Én nagyon szívesen segítek neked, ha gondolod. Át tudom nézni a feladataidat és feladatsort is tudok küldeni. Igaz hogy én sem vagyok tökéletes benne de régóta foglalkozom a japán nyelvvel és tanítottam már.
2014. jún. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én az ELO-t csak ajánlani tudom. Nekem nagyon bevált. Miután végeztem a tanfolyammal 98%-os japán érettségit tudtam tenni. Olyannyira erős alapfokot tudtam összeszedni, hogy rá egy évre nem olyan jelentős rátanulás mellett sikeres N3-as nyelvvizsgát tudtam tenni.

Persze, az internetről is letölthetők jó angol nyelvű anyagok. Én a Genkit tudom a legjobban ezek közül ajánlani, alapfokhoz tökéletes.

Annyi még, hogy bármennyire is lelkes és szorgalmas vagy 2 év alatt szinte lehetetlen elérni a középfokot. A japán nyelv egyáltalán nem nehéz, de arra készülj, hogy az újfajta nyelvi logikája és a kínai eredetű írásjegyek nagyon sok időt elvesznek. Ha emellett tanulsz még suliban vagy egyetemen, akkor olyan tempóban tanulni a nyelvet, hogy 2 év alatt középfokot szerezz az kb. felér egy öngyilkossággal, nagyon ki fogsz készülni. Több értelme van, ha nem a papírra mész, hanem inkább elmélyedsz a nyelvben, és lassan de biztosan haladsz a jó nyelvtudás felé. Sok szerencsét :) És ha bármi segítség kell, akkor nyugodtan írj ;)

2014. jún. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!