Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A nemzetközi nyelvvizsga-szint...

A nemzetközi nyelvvizsga-szinteknek (Elementary, Intermediate, Advanced, Proficiency) milyen tudásszint-jelölések (A1, A2, B1, B2, B3, C1, C2 stb) felelnek meg?

Figyelt kérdés

Azt hiszem, az Advanced egy kicsit enyhébb lehet a magyar felsőfoknál, a Proficiency erősebb. De a betőkódok elméletileg fix szinteket jelölnek, amik két vizsgaszint között is pontosan meghatározhatóak.Lehet, hogy pld a Headway könyv Pre-Inter szintje lehet hogy B1, de a rendes Intermediate szint már B2 (vagy C1) (?) Elég gáz, de összezavarodtam a sok kód meg elnevezés között.

Hogyan, mi alapján határozzák meg ezeket?



2014. jún. 17. 10:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Eurós nyelvvizsgán az A2= elementary, B2=intermediate, C1=advanced, C2=mastery, de ezeket a könyveket nagyon kell tudni, hogy átmenj, legalább 80 %-osan, mert a szókincs az kell! Én a B2-re csak az upper intermediate könyv után mertem menni, és nem is buktam meg, a többiek , akik az előző könyv után, hát sajnos nem sikerült nekik...
2014. jún. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Akkor tulajdonképpen a 2-es számmal jelölt szintek a vizsgaszintek?

Felételezem, hogy a B1 a Pre-Inter


Tanulni egyébként németül tanulok (tanulnék), most egy B1 könyvem van.

2014. jún. 17. 13:20
 3/7 anonim ***** válasza:
B1-es szinten még ne menj vizsgázni, várd ki a következő könyv végét
2014. jún. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

Beginner/Elementary -A1

Pre-Intermediate - A2

Intermadiate - B1 (alapfokú nyelvvizsga)

Upper-Intermediate - B2 (középfokú nyelvvizsga)

Advanced - C1 (felsőfokú nyelvvizsga)

Proficiency/Master - C2 (mesterfok)



Az Advanced könyvek a felsőfokú könyveknek felelnek meg, alaposan fel lehet készülni belőlük a felsőfokú (C1) nyelvvizsgákra a megfelelő nyelvvizsgatípus feladatainak gyakorlásával együtt.


A Proficiency vagy Master könyvek a C2 nyelvvizsgára készítenek fel, ezt Magyarországon honosítani kell.


A New Headway Pre-intermediate szintje még nem elegendő a B1-es vizsgához, ahhoz az Intermediate kötetet is javasolt átvenni.


Az Intermediate szint a B1-nek felel meg, C1-nek semmiképp nem elegendő. Az zavarhatott meg, hogy a nyelvvizsgáknál gyakran jelölik a középfokút az "Intermediate" kifejezéssel, de ez nem ugyanaz, mint ami a nyelvkönyveknél van az Intermediate kifejezés.



Nyelvkönyv kiválasztásánák a kódokat vedd figyelembe (A1, A2, stb.), mert ezek a nemzetközi nyelvvizsgaszintek.

2014. jún. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönön szépen!
2014. jún. 17. 17:25
 6/7 TheMartin03 válasza:

Nem tudom hogy vagytok vele, én most épp Pre-Inter-ből tanulok de már mentem próbanyelvvizsgára, és a szóbeliből átmentem volna azt mondta a csaj... :D

Nyilván ez képességtől kortól és sok mindentől függ :)

2015. nov. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Valóban ez sok mindentől függ, többek között azt sem szabad elfelejteni, hogy nemcsak a könyvekből tanulsz, hanem pl.: reklámokból, filmekből, amiket lehet nem is veszel észre. A nyelvkönyveknél a szintezés figyelembevétele egy biztonságot ad, de természetesen előfordulhat az is, hogy alacsonyabb nyelvi szintre javasolt könyv átvétele után magasabb szintű feladatok megoldására is képes vagy.
2016. jan. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!