Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Naponta maximum hány szót...

Naponta maximum hány szót lehet megtanulni körülbelül?

Figyelt kérdés
Ugy hogy nem csinálok semmi mást.
2014. jún. 19. 16:27
 1/5 s55 ***** válasza:
ugy elég sokat (nekem talán 500 is menne), de ugyse lhet csak azt csni...
2014. jún. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Semmi értelme naponta kilóra szavakat magolni! Amit ma bemagolsz, holnapután nem fogod tudni használni. A szóelsajátítás is olyan, mint a fogyókúra: nem kampányszerűen kell csinálni, hanem életformaszerűen és módszeresen. Folyamatos ismétléssel, aktív és passzív használattal.
2014. jún. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%
De akár 6-8000-t is 24 órában. Viszont több ismerősöm is van aki 2000-nél megállt.
2014. jún. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem az alábbi módszer jött be:


1. Minden nap megtanulok 15 új szót a hét első öt napjában. Bemelegítésnek az előzőleg megtanult 45-öt visszanézem.


2. Szombaton újraveszem az előző 2 heti és az aktuális hét szavait.


3. Vaasárnap szabadnap!


Ezzel a technikával stabilan megragad a szavak minimum 80 %-a és mire megunnám a magolást, már be is nyaltam az aktuális 15 szót.


Ez a technikám OLASZ és NÉMET nyelvre. - Nekem bevállt! :)

2014. jún. 21. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#3 vagyok tényleg 2000. És 80% ragadt meg átlagban. Spirálfüzet!
2014. jún. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!