Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvoktatás változása az...

Nyelvoktatás változása az utóbbi 10-15 évben?

Figyelt kérdés

Arra lennék kiváncsi, kinek mi a tapasztalata és véleménye arról, hogy a nyelvoktatás hogy változott az utóbbi 10-15 év alatt.


Például hogyan alakult a nyelvoktatás módszere, eszköztára, fejlődött, lett jobb vagy rosszabb.


Vagy pl. hogyan változtak, bővültek a tanulni vágyók rendelkezésére álló segédanyagok.


10-15 évvel korábban szinte csak papíralapú segédanyag volt, esetleg néhány magnókazetta.

Manapság az internet már viszonylag könnyen elérhető, sokaknak van saját számítógépük, lehetővé téve az elektronikus anyagokhoz való hozzáférést.


Az idegen nyelvű filmek letölthetők, akár felirattal, vagy hangoskönyvek, de az online oktatóprogramok sem ritkák.

Emellett találhatók különböző chat-oldalak, idegennyelvű fórum-oldalak, amely szintén eszközei lehetnek a nyelvtudás gyarapításának.



Mit gondolsz, vajon a mai világban, a technika fejlődésével és segítségével könnyebb -e nyelvet tanulni, mint 15 évvel ezelőtt?


Szerinted mik az előnyei és hátrányai a modern technika ilyen mértékű fejlődésének?


Írhat bárki, oktatók, diákok, vagy akinek valamilyen köze van az oktatáshoz.

Személyes tapasztalatok, vélemények érdekelnek.


Köszönöm előre is!



2014. jún. 21. 23:07
 1/3 anonim ***** válasza:
64%

A nyelvoktatás átalánosságban egyelőre nem követi maradéktalanul a technikai újításokat. Ennek egyrészt a tanárok hozzáállása az oka, másrészt egyszerűen anyagi oka is van.

Ugyanakkor leegyszerűsítő volna a nyelvpedagógiai fejlődést pusztán az oktatástechnológia oldaláról nézni: megjelentek új módszertanok is, de alapvetően egyik módszer sem uralkodó.

Nem lehet egyértelműen megállapítani, hogy jobb vagy rosszabb lett, mert ez nézőpont kérdése, és nagy a változatoság.

2014. jún. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
szia! én diák vagyok, az internet segítségével készültem nyelvvizsgára (letöltöttem anyagokat). Az érettségire is innen készülök, egy témából általában 4-5 tétel is található, de ezek pl: elég gyengék, a legtöbbjük nem nyújt elengedő információt egy érettségire. Csak kevés helyen láttam még 100%~ot érő kidolgozott tételeket, később még nagyobb szerepe lehet a technológiának a tanulásban. Az online tanfolyamok még igencsak gyermekcipőben járnak, csak utólag derül ki, hogy mégse online tanfolyam, hanem átverés. Habár interneten olvasom a könyveket is, legszivesebben inkább kézzel fogható könyvet olvasnék.
2014. jún. 22. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Csak azt szeretném hozzátenni hogy az utóbbi időben nagyon olcsó az utazás és így lehetőség van repülni anyanyelvi területre és ott nagyon jól lehet gyakorolni a helyiekkel.
2014. jún. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!