Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kezdjek megtanítani...

Hogyan kezdjek megtanítani egy angol gyereket magyarul?

Figyelt kérdés

Nemrég költözött angliából haza két lány családi okok miatt, és alig tudnak valamit magyarul, és szeptemberben kezdenek iskolában.

Az egyik 6 a másik 10 éves.

A nagyot kellene elsősorban megtanítani, utána ő a kisebbet tanítgatná.

A nagyobb nagyon értelmes kora ellenére.

Tehát mivel kellene kezdeni, mert a magyar nyelv nagyon bonyolult? Abc, alapszavak? A ragokba bele sem merek gondolni.



2014. jún. 23. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerezz magántanárt.


Ha budapestiek, akkor írj privit.

(Magántanárkodást is vállalok, angoltanár vagyok végzettségemre, de magyart is tanítottam már idegen nyelvként.)


Ha nem budapestiek (esetleg Budapest-környékiek,) illetve nem akartok magántanárra beruháznin akkor is írj, hátha van egy-két ötletem, -- illetve ingyenes tanácsom meg biztosan.

2014. jún. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy tudok angolul középszinten tehát tudok velük kommunikálni rendesen.
2014. jún. 23. 10:56
 3/9 anonim ***** válasza:
Talán nem rossz ötlet tárgyakkal kezdeni, az egyik oldalon a tárgy képe, a másikon a szó. És azzal játszani is tudnak egyben. Igaz én nem így tanultam meg.
2014. jún. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Taníts meg nekik (alap)igéket

Pl. tanulni, enni, inni, játszani, olvasni, feküdni, állni, írni, aludni, felkelni

2014. jún. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Semmit nem tudnak magyarul?

Vagy azért tudnak valamit?

Ha "alig tudnak valamit", akkor azért valamit tudnak

2014. jún. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Meg tanítsd meg nekik az ételek neveit:

kenyér, kifli, zsömle, vaj, sajt, tejföl,

hús, tojás meg ilyenek (amik kellenek a mindennapi életben)

2014. jún. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Vigyed el őket egy játszóházba.
2014. jún. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Úgy van, küldd gyerekek közé, esetleg egy nyári táborba. Úgy megtanulnak ebben a korban mint a pinty. Aztán te add nekik az extrákat, mint pl. az olvasásban a fonetikát.
2014. jún. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
tudnak színeket meg bútorokat, a szavakat könnyen megtanulják, a nyelvtanra kellene őket ráhangolni.
2014. jún. 24. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!