Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol. Mitjelent? "I mean,...

Angol. Mitjelent? "I mean, they're just pissing on us without even the courtesy of calling it rain. "?

Figyelt kérdés

2014. jún. 26. 14:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Szoval, hugyoznak rank, de meg azzal sem meltatnak, hogy azt mondjak, hogy esik.


(szoval annyinak sem neznek, hogy esore fogjak. Elvegeztek munkajukat es mennek tovabb. Ilyen jelentesben gondoltam)

2014. jún. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez angol szóhumor, mert ilyen phrasal verb nincs. Ha tippelnem kellene, akkor azt mondanám, hogy valami sitcom-ban láttad. Kábé ennyit tesz:


'Úgy értem, hogy nagy ívben tesznek ránk, és még arra sem veszik a fáradságot, hogy esőnek nevezzék ezt.'


Ezt nem igazán lehet jobban lefordítani angolra, mert a pisilni-t magyarban nem annyira hasonlítják össze az esővel szóban. Ugyanis teljesen egyszerűen, ez hülyén hangzana. Angolban meg nem.


Úgy nagyjából annyi lehet az értelme, hogy nem foglalkoznak a másikkal, nagy ívből tojnak rá, viszont ezt is paraszt módon teszik. Ehhez mérten tudod magyarosítgatni a mondatodat is.

2014. jún. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem ez az Avatar című filmben van...
2014. jún. 26. 15:01
 4/7 A kérdező kommentje:

Tehát ha jól értem azt jelenti hogy


Sz@rba se vesznek minket anélkül, hogy legalább az időjárásra fognák az egészet.

2014. jún. 26. 15:03
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, ugy van kerdezo. Te jol megfogalmaztad, en nem tudtam.
2014. jún. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


ment a pacsi mindenkinek :)

2014. jún. 26. 15:41
 7/7 anonim ***** válasza:
A 'szarba se vesznek' rész stimmel, de a többinek meg nincs értelme, ha ezt így leírod. Leírtam az utolsó bekezdésben, hogy mi a jelentéstartalma a dolognak úgy nagyjából. Azt kellene visszaadni magyarosan.
2014. jún. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!