Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan készüljek fel az angol...

Hogyan készüljek fel az angol szintfelmérőre?

Figyelt kérdés

Augusztus 15-én, pénteken középiskolai szintfelmérőt kell írnom, hogy kezdő vagy haladó csoportba kerüljek. Nagyon szeretnék a haladóba kerülni,mert a barátnőm biztos,hogy ott lesz, a középfokú nyelvvizsgája miatt. Elég idő lesz ahhoz,hogy olyan szinten felkészüljek, hogy én is oda kerülhessek? /kb középfok/

Most alapfokon vagyok, nyelvvizsgám nincs, de hajlandó vagyok az egész júliusomat végigtanulni a jobb csoport miatt.

Hogyan álljak neki? Miket tanuljak? Hogyan tanuljak?

Help me! 15/L



2014. jún. 28. 10:55
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

Ügyes lehet a barátnőd,ha már most nyelvvizsgája van:)

Amúgy szerintem nem lesz olyan nehéz ez a szintfelmérő,legalább is így általánosból kikerülve nem kell nagy dolgokra gondolni.A nyelvtant nézd át,találsz a neten hozzá jó sok feladatot:) Ha szeretnéd a szókincsedet fejleszteni arra ott az 1000 kérdés 1000 válasz c. könyv.Sok sikert:)

2014. jún. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nekem is ebben az évben kellett szintfelmérőt írnom május 27-én. Igazából ennyi idősen még nem nagy durranás... Mi is azt hittük, hogy nehezebb lesz, de nem volt. Kicsi rákészüléssel is felkerültem a haladóba. Csak vedd elő a régebbi füzeteidet, és nagyjából szedd össze a nyelvtani részt. A fontosabb dolgok ezek: eddig tanult igeidők, többesszám, if-es szerkezet, szenvedő szerkezet, nézd át, hogy hogy kell levelet írni (sokszor kell azt is), at, in, on, next stb. használata. A szókinccsel nem sokat tehetsz, meg igazából nem íratnak szódogát, inkább a gyakorlati használatra mennek rá (pl.: összekötni, behelyettesíteni) olyasmik, mint a munkafüzeti feladatok. Hajrá!:)
2014. jún. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az a gond ezzel, hogy az ilyenekben inkább a nyelvtant nézik és nem a szókincset. Csakhogy a nyelvtan elsajátítható úgy 2-4 hét alatt, csak a mellé szükséges szókincs az ami sok időbe telik. Nálunk volt aki haladóból visszakerült kezdőbe, mert a nyelvtant átnézte előtte így azt pont tudta, de a szókincse az nulla volt.

Első körben végigcsinálnám a helyedben a duolingot, aztán folytatnám a többi angol felkészítő oldalakkal. Napi 20-30 szót tanulj meg, így mire eléred a szeptembert mondhatni "hatalmas" szókinccsel fogsz rendelkezni.

2014. jún. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!