Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Japán nyelv vagy kínai?

Japán nyelv vagy kínai?

Figyelt kérdés
Melyiket érdemes tanulni japán vagy kínai nyelv? Miért? Körülbelül mennyi idő alatt lehet megtanulni?

2014. júl. 1. 12:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindkettőt érdemes, azt tanuld, amelyik jobban tetszik. Egyikkel sem jársz rosszul.
2014. júl. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mindegyiknek meg van a nehézsége.


A kínaiban gyakorlatilag a kiejtés - értés a nehéz, hanzik megtanulása. Japánban pedig inkább a nyelvtan, bár a három különböző írásjelrendszerük összeolvasztása se kutya.

2014. júl. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amelyik neked szimpatikusabb. Mindkettő nagyon hasznos nyelv, szóval itt tényleg csak az egyéni döntésed a mérvadó.
2014. júl. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kínai hasznosabb.

3-4 ezer óra, átlagosan.

2014. júl. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Erről eszembe jutott ez a régi vicc :D


Közvéleménykutatók felmérést végeznek a különböző társadalmi rétegek között, hogy ki szerint mennyi idő alatt lehet megtanulni kínaiul.

Megkédezik a parasztbácsit, mire ő:

- Szerintem egy egész élet is kevés rá.

A butikos szerint:

- Szerintem egy 3-4 év alatt jól meg lehet tanulni.

A menedzser válasza:

- Intenzív tanulással 3-5 hónap alatt.

Megkérdezik az egyetemistát is:

- Szerinted mennyi idő alatt lehet megtanulni kínaiul?

- Miért, holnap ZH?!

2014. júl. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

:DDDDDD

Amugy koszonom a valaszokat!

2014. júl. 1. 21:03
 7/8 anonim ***** válasza:

5.-nek: a vicc felidézte fiatalkorom :D ment a zöld pacsi

kérdezőnek: ha csak hobbi szinten szeretnéd tanulni, akkor amelyiket szeretnéd... szerintem a Kínai hasznosabb, de nehezebb is (pl: az írás)

Nekem a Japány nyelvvel az a bajom, hogy Japánba magyarként munkát találni szinte lehetetlen, de legalább az animéket megérted... :D

2014. júl. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Péter飛多 ***** válasza:

az előzővel nem értek egyet, vagyis egy mondatával:

"a Kínai hasznosabb, de nehezebb is (pl: az írás)"

Magyarországon valóban hasznosabb lehet a kínai, mint a japán. de ez nem 100%. én többre mentem japán tanárként, mint a kínai nyelvtudásommal.


az írás?

ennek az éremnek is két oldala van;

1, van 4 írástípus (bizony 4 és nem 3), amiket megkell tanulni.

viszont ezek csak segítenek az olvasásban, megértésben. valamint a 4. típus az a róma ji, amit mi is használunk, az meg szintén segít az elején. (róma= latin, ji= írásjel)

2, kínaiban van 1 jelrendszer(a hanzi. ezt vették át a japánok, ez a kanji) , és ezt használod mindenre, szavakra, partikulákra, igeidők kifejezésére is (míg japánban a hiragana szótagírás segítségével ragozunk).

de a kínaiban egyszerűsített jeleket használsz (feltéve ha a standard, madnarint, avagy a putonghua-t tanulod)


kínaiban inkább a kiejtés és a szavak kiértése nehéz.

japánban a nyelvtan bonyolultabb egy picit. de megtanulható az is. :) az írás majdnem, hogy egy szinten van.


bármelyiket is válaszd, sok sikert hozzá :)

2014. aug. 17. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!