Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Problémáim vannak az angol...

Problémáim vannak az angol mondatalkotással. Például egy filmet szinte tökéletes megértek angolul, angol felirattal, de ha kérdeznek valahol angolul, arra általában nem tudok válaszolni. Mit javasoltok, hogy tanuljam, mit tegyek?

Figyelt kérdés

2014. júl. 2. 18:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

ha van valaki a kornyzetedben (anyuka, apuka, tesó, barátok, stb) akkor kérd meg, hogy beszéljetek! Ami még elég fura ötlet, de én állandóan csinálom az az, hogy meséld el a falnak/plüssállatnak/akárminek angolul a napodat:) Persze jobb, ha olyannak mondod, aki ért angolul és akár ki is tud javítani, de nálunk a családban én tudok legjobban, szóval magamra kell hagyatkoznom:D


És ha valamit el akarsz mondani, csak nem jut hirtelen eszedbe a szó, akkor nézd meg a szótárban! Akár telóra letölthetőn is, az is telejsen jó, és gyorsabb is.


Remélem valamit tudtam segíteni:) 15L

2014. júl. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, ez jó ötlet :).
2014. júl. 2. 19:31
 3/3 anonim ***** válasza:
én a tükörképemmel szoktam beszélgetni, megdícsérem a hajam, meg ilyenek:D amúgy érettségi előtt az egyik osztálytársammal csak angolul beszéltünk, meg írtunk egymásnak, olyankor, mikor itthon voltam, könnyen ki tudtam keresni, hogy mit hogyan kell mondani, és meg is maradt, ha gyakran használtam
2014. júl. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!