Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsgát szeretnék tenni,...

Nyelvvizsgát szeretnék tenni, csak azt nem tudom, hogy angolból vagy németből tegyem?

Figyelt kérdés
németből már van 1 középfokú nyelvvizsgám , ezért nem tudom hogy melyik lenne könnyebb: német felsőfokút tenni vagy angolból közepet . Szerintetek? Érvek?

2014. júl. 2. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Csinálj angol közepet, és lesz két középfokúd.
2014. júl. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és az könnyebb?
2014. júl. 2. 21:00
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Ennyi erővel csinálja a felsőfokot és lesz egy német felsőfokúja. Ez nem indok!


A kérdés, hogy angolból milyen szinten állsz. Ha teljesen nulláról kezded, akkor a német felsőfok könnyebb.

2014. júl. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
17%
Diplomahoz melyik kell? Felso vagy kozep? Egy vagy ketto? Ha nem ahhoz kell, akkor egyik sem, a munkaeropiacon egyik sem szamit csak a nyelvtudas.
2014. júl. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
angolbó semmit nemtudok , na jó semminél többet
2014. júl. 2. 21:11
 6/9 A kérdező kommentje:
felvételihez kell majd mert ha idén nem vesznek ( nagy az esély)fel próbálok még1 nyelvvizsgával pontot szerezni
2014. júl. 2. 21:18
 7/9 anonim ***** válasza:
63%
szerintem sokkal élvezetesebb jól megtanulni egy nyelvet, mint elkezdeni egy újat a nulláról, később is jobban fog jönni, hogy nagyon jól beszélsz egy nyelvet, minthogy két nyelven be tudsz mutatkozni, és el tudod mondani, hogy mi a kedvenc színed (najó, ez lehet, túlzás:D). azt hallottam, és tapasztaltam is, hogy minél jobban beszélsz egy nyelvet, annál kevésbé felejted el. ha lesz egy szabad éved, akkor ki is költözhetnél külföldre dolgozni, akár csak pár hónapra, úgy méggyorsabban menne a tanulás. hajrá!:)
2014. júl. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

Németet középfokról felsőfokúra nem vészes felhozni, mert főleg csak szókincs, nincs nagyon nyelvtani különbség. Szerintem inkább egy nyelvet tanulj meg nagyon jól, mint 2-t középszinten.

Főleg ha angolból alig tudsz valamit, azt nehezebb középszintre felhozni.

Egyértelműen a német felsőfokút támogatom

2014. júl. 3. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szerintem is a német felsőfok a könnyebb, ha már elértél egy középfokú nyelvtudást. Amúgy is jobban megéri egy nyelvet felsőfokon elsajátítani, mint kettőt középfokon.
2014. júl. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!