Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hy! A német igeidőkkel vagyok...

Hy! A német igeidőkkel vagyok gondban. Nem nagyon értem őket a többi lent?

Figyelt kérdés
nos már több weboldalon is néztem őket valamint a suliban is tanultuk őket de nem értem,hiába magyarázzák el a weboldalakon de bonyolultan írják le.leírjátok nekem az összes német igeidőt azt hogy mikor használjuk őket és hogy hogyan?

2014. júl. 3. 20:49
 1/3 webnyelv ***** válasza:
100%

Milyen szinten vagy németből?


Gondot csak a Plusquamperfekt okozhat, (hatte/war + Partizip Perfekt), ez a korábbi cselekvést fejezi ki két múlt idejű cselekvés közül.

A Perfekt és a Präteritum SZINTE mindig felcserélhető egymással (a SZINTE miatt kérdeztem, milyen szinten vagy a némettel), de a Perfekt jóval gyakoribb.

2014. júl. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A német nyelvű fórumokon se tudnak megegyezni, hogy van-e olyan összefüggés a Prät. és a Perfekt között, mint az angol igeidők esetében.


A Duden eléggé elvont szabályt alkalmaz, miszerint akkor kell használni a Perfektet, ha az a jelennel valamilyen kapcsolatban áll, és ha nincs köze, akkor Präteritumot.


A valóság az, hogy a kettő a beszélt nyelvben felcserélhető: a funkcióigék (idő és módbeli ségédigék), és bizonyos összetettebb mellékmondatok esetében, ami már nagyon komplikált, inkább a Präteritumot használják, de más esetben inkább a Perfektet.


A régebbi szakirodalomban és máig a szépirodalomban a Perfekt túlzott használata stílushiba, ezért ott a Präteritum igen gyakori.


Ha a nyelvjárásokat nézzük, délen a Perfekt a leggyakoribb (sőt néha kizárólagos), ugyanis a legtöbb dialektus többségében a végződések összemosódtak, így ők a Plusquamperfekt helyett is dupla Perfekt-et használnak.


Északon létezik még a Präteritum e szinten is.

2014. júl. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
1 éve folyamatosan tanulom és szeretnék kicsit magasabb szintre jutni ezért kértem hogy valaki ki tudja-e nekem gyűjteni az igeidőket h mikor használjuk és h hogyan képezzük mert szeretném megtanulni :D
2014. júl. 5. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!