Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akkor hívj ha fontos? Angolul

Akkor hívj ha fontos? Angolul

Figyelt kérdés
2014. júl. 10. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Call me when it is important.
2014. júl. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
why don't you tell to her I'm sorry but call me when it is important! Ez akkor az, hogy miert nem mondod neki, hogy akkor hivj ha fontos?
2014. júl. 10. 14:34
 3/7 anonim ***** válasza:
Amit te ideírtál, az azt jelenti, hogy mért nem mondod meg neki, hogy sajnálom, de hívj fel, amikor fontos. Ezt én nem találom egy nagyon épkézláb mondatnak. Ebben 3 személy van, van egy she, van valaki, akihez beszélsz, meg vagy te. A "ha fontos" nem when, hanem if, ez feltétel, nem idő. Akkor most pontosan mit is akarsz mondani?
2014. júl. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Próbálom kivariálni, hogy mit is akarsz: talán tanácsot adsz a barátodnak, hogy ő mondja azt egy lánynak, hogy sajnálja, de hívja fel őt a lány, ha fontos? Ez esetben: Why don't you tell her you are sorry, but she can call you if it's important.
2014. júl. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"why don't you tell to her I'm sorry but call me when it is important!"


Why don't you tell her 'Call me only if it is (really) important.'?


Utóbbi annyit jelent, hogy:

' Míért nem mondod neki, hogy 'Csak akkor hívj, ha (tényleg) fontos a dolog'? '


Hogyha pontosan azt akarod beleírni a mondatodba, ami el fog hangzani, nem pedig pusztán a jelentéstartalmát, akkor használj aposztrófokat, mert könnyen eltolhatod a mondatod, ha nem így teszel. Mint azt az előbb írták is. Van függő beszéd, van pontos idézés, van sok minden az angolban, ezekkel nem árt tisztában lenni.


A 'sajnálom' rész az nem tudom, hogy miért kell neked a mondatba, esetleg te meg tudod mondani.


Olyan nincs, hogy 'tell to her', olyan van például, hogy 'tell her'.


Én ennyit tudok neked írni egyelőre azok alapján, amit itt láttam.

2014. júl. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Szerintem a sajnálom is az idézethez tartozik.

Ha pl. te állandóan hívogatsz engem minden sz@rért, én meg azt mondom neked, hogy 'Csak akkor hívj ha fontos' akkor az valamilyen szinten bántó és jobban hangzik ha úgy mondom 'Bocsi de csak akkor hívj ha fontos'.

Én legalább is ezt silabizáltam ki a dologból :)

2014. júl. 11. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6-os vagyok

Tehát akkor az 5-ös mondata kiegészítve: Why don't you tell her ' I'm sorry but call me only if it is (really) important.'?

Mert szerintem a kérdező ezt a jelentést kereste.

2014. júl. 11. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!