Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » érdemes manapság az orosz...

érdemes manapság az orosz nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
Komoly válaszokat írjatok légyszi
2010. jan. 7. 21:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem Ukrajna felé laksz, és nem akarsz majd szinte napi szinten foglalkozni vele, akkor szinte fölösleges, mert pl kereskedelmi szempontból a német sokkal előnyösebb.

Ráadásul mostanában sokan kezdik ezt a nyelvet tanulni, mert ha most még nem is gazdaságos, majd az lesz.

De ha nagyon tanulgatni akarsz, akkor viszont egy neolatin mindenképpen sokkal hasznosabb..


Amúgy nekem az orosz a kedvencem, én is szeretném majd megtanulni, ha végzek az olasszal, de ez még a jövő zenéje (:

2010. jan. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ha az üzleti életben akarsz elhelyezkedni,akkor érdemes lehet,thehát tényleg ha nap mint nap előjöhet.Amúgy aligha
2010. jan. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Gimnáziumban tanultam 4 évig oroszt (angol mellett), és nem bántam meg. Már eddig is sok hasznát vettem.

Mivel Mo.-on viszonylag kevesen vágnak bele az orosz tanulásába manapság, ha keményen foglalkozol vele, kiváló lehetőségekhez juthatsz. Középiskolásként például egy országos versenyeredményem alapján teljesen ingyen részt vehettem egy három hetes nyelvi táborban, Moszkva mellett (mindenféle programmal, moszkvai városnézéssel, nyelvtanulással...) Ez egy nemzetközi nyári iskola (Moscowia), és a világ kb. 30 országából hívnak fiatalokat. Számomra hatalmas élmény volt, nem hiszem, hogy különben valaha is ilyen lehetőségem lett volna ennyi más kultúrából való emberrel összeismerkedni.

Az oroszok, úgy vettem észre, mostanában egyébként is támogatják a kultúrájuk iránt érdeklődők kiutazását, esetleg ez is egy szempont lehet, ha világot akarsz látni.

Igaz, hogy gazdaságilag gyorsan fejlődő ország, így egy gazdasággal kapcsolatos munkánál is jól jöhet.

Mindemellett (saját tapasztalatomból kiindulva) az orosz nagy segítség több más szláv nyelv megértésében is (meg tudtam magam értetni pl. szlovákkal, bolgárral, valamennyit szerbből, lengyelből is felfogok).

Aztán ott vannak még a jó öreg cirill betűk, amikkel eggyel több "titkosírást" ismersz.;)

Úgy érzem, jó, hogy ezt választottam, de ítéld meg a tapasztalataimból, elég vonzó-e ez így számodra. Ha igen, sok sikert hozzá!:)

2010. jan. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Több ismerősöm dolgozik a MOL-nál vezetőként. Na nekik kellett, hogy tudjanak oroszul.
2010. jan. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

kuriózum az orosz nyelvtudás:)

én mindenképp hasznosnak látom

2011. aug. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!