Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kaphatok úgy komplex államilag...

Kaphatok úgy komplex államilag elismert nyelvvizsga bizonyítványt, ha két különböző nyelviskolánál csinálom meg a szóbeli és az írásbeli részt?

Figyelt kérdés
Írásbelire az Origo nyelvvizsgára gondoltam, ebben nincs magnó hallgatás. Szóbelizni pedig olyan helyen szeretnék, ahol szintén nincs magnó, így szeretném kikerülni ezt a részt, mert eddig mindig a magnóhallgatás rész miatt buktam meg. Ha két különböző nyelviskolánál csinálnám meg a szóbeli és az írásbeli részt, akkor az alapján kiadnák majd a leendő diplomámat?
2014. júl. 13. 21:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát ezt nem fogod kikerülni, mindegyikben van magnó, hiszen ezek akkreditált, nagyjából egységes követelményekre épülő az európai referenciakeret készségeinek és szintjeinek megfelelő vizsgák. Egyébként a hallás utáni értés a szóbelihez tartozik.

Ettől eltekintve lehet két különböző részvizsgát tenni, nem is kell őket egyesíteni, egynek számítanak.

2014. júl. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Origo-n is van magnó a szóbelin és én úgy tudom, minden más nyelvvizsgának is a szóbeli része "beszédértés (magnó) és beszédkészség" részből épül fel. Nem tudod megúszni. De egyébként lehet úgy, hogy két különböző helyen csinálod, persze. De nem hinném, hogy találsz olyan szóbelit, ahol nincs magnós rész. Írásbelire amúgy nem javaslom az Origót, az az egyik legnehezebb, ott épp a szóbeli rész könnyű, bár a magnó szívatós. Írásbelin könnyebb az ECL, DExam, Pannon, TELC, Euroexam. Csak egy tipp.
2014. júl. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Pont a Telc írásbelin buktam meg, és annak a szóbelije lett sikeres, csak nem adtak róla bizonyítványt. A Telc szóbelin nincs magnó, így arra gondoltam, hogy mivel régen sikerült, most is sikerülne.
2014. júl. 14. 20:30
 4/4 anonim ***** válasza:
A TELC-en is van magnó, csodálom, hogy valaha nem volt.
2014. júl. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!