Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes megtanulni a fonetikus...

Ameoland kérdése:

Érdemes megtanulni a fonetikus abc-t is? (német)

Figyelt kérdés
Németet kezdtem tanulni, pénz híján önállóan a nulláról. Mivel elképzelésem sincs,hogy beszélhetnek (korábban angolt tanultam), arra gondoltam,hogy érdemes lenne a fonetikus abc-t is megtanulni, hogy legalább a szótárban látva tudjam,hogy kell kiejteni, és ne egy egyedi nyelvjárást alkossak vele amit csak én értek. Lehet így JÓL nyelvet tanulni?

2014. júl. 14. 22:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Inkább nézz német videókat Youtube-on/tölts le filmeket, ha a kiejtés érdekel, az általad vázolt módszer elég reménytelennek hangzik. Ha nem hallod, akkor az írásjelek alapján nem fog menni.


Másrészt meg a németben elég egyértelmű szabályok vannak, hogy hogyan kell kiolvasni valamit, szóval nem olyan mint az angol, hogy azt írják „zongora”, és azt mondják „kefe”. Szóval az alap olvasási szabályok gyorsan meglesznek, aztán szinte már „csak az akcentuson” kell csiszolnod.

2014. júl. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Főleg a (helyes)írást kéne megtanulni
2017. szept. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pl.

Zucker (Cukker)

2017. szept. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha tudod, hogy melyik fonetikai jelet hogyan kell kiejteni, és össze tudod olvasni őket magadban, az mindenképpen sokat segít (bár a német alapvetően valóban elég szabályosan ejti a szavakat, úgyhogy csak kezdetben lesz nagy hasznodra, esetleg ritkább idegen szavaknál).

Viszont minden nyelvnek és nyelvjárásnak megvannak a maga sajátságai (hanglejtés, magánhangzók színezete, egyes mássalhangzók ejtési módja), amit a szótárak fonetikus átírásában nem szokás jelölni. És persze akkor is meg vagy lőve, ha az adott szónál épp nincs kiejtés.


Ajánlom a duolingo.com webalkalmazást, ha eléggé tudsz angolul ahhoz, hogy arra alapozd a némettanulást. Ott minden (kezdetben elég egyszerű) mondathoz van hanganyag.

2017. szept. 4. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!