Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy álljak neki németet...

Hogy álljak neki németet tanulni egyedül? Valami jó oldalt/ könyvet keresek!

Figyelt kérdés
Tanárra nincs pénzem, szeretném egyedül valahogy elkezdeni, de még nem találtam tökéletes oldalt. Semmit nem tudok még belőle, tehát nekem minden alap kellene!

2014. júl. 17. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Én Startból tanutam, abban le van írva magyarul a nyelvtan.
2014. júl. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Milyen témában szeretnél tanulni? Mert az sem mindegy, hogy munkához kell, vagy nyelvvizsgához, esetleg egy Ausztriai kiránduláshoz stb.

egy kis nyelvtan:

[link]

[link]

Először is kell tanulnod pár szót, hogy össze tudj rakni majd egy mondatot.

Meg ugye az ABC-t sem árt ismerni... Vannak különleges betűik (pl.: "ß" ez egy hosszú "s"-nek felel meg).

Ez is elég jó oldal...

[link]

Fontosak a névelők is. Minden főnévnek van, és ez kell a ragozásukhoz is...Ja és minden főnevet nagybetűvel írnak.

Meg náluk mindig kell lennie igének egy mondatban. (persze a köszönésnél nem)

Rengeteg mindet tudnék írni a német nyelvről... :D

Ha gondolod én is szívesen segítek, ha tudok. 8 éve tanulom, szóval az alapokat tudom...(nem tudom mit értesz alapok alatt) :D

Sok sikert! (avagy: Viel Glück!)

2014. júl. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Először is: van már középfokú angol nyelvvizsgám, szeretnék még nyelvet tanulni, hiszen elengedhetetlen manapság... elsősorban a nyelvvizsga a cél, utána is foglalkoznék vele, hiszen a nyelvvizsga nem egyenlő a nyelvtudással.

Egy szót nem tudok németül, mint említettem tanárra nincs pénzem, itthon szeretném elkezdeni, de valami segítség kellene, hiszen se a kiejtést nem tudom, se semmit, egyáltalán nem is tudom, hogy kezdjem el... elég kínai az egész. :) nem így emlékeztem, hogy ilyen nehéz belekezdeni egy nyelvbe, mikor az angolt tanították 12 évvel ezelőtt. :D

Alapokat úgy értem, hogy tisztában lennék a nyelvtannal (pl. angolnál az igeidőkkel), tudjak mondatokat összerakni, a szókincset meg ugye fejleszteni kell mindig.


Köszönöm, hogy segítesz! :)


19/L

2014. júl. 21. 22:08
 4/6 anonim válasza:

én itt tanulok franciát, de németet is lehet :)

[link]

2014. júl. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Érdekes kis oldal, regisztráltam, kipróbálom! :)

Danke! :D

2014. júl. 21. 22:18
 6/6 anonim ***** válasza:

Hali!Én ilyet még nem próbáltam,de iet mutatnék (egy link)

www.google.hu/search?q=kis+n%C3%A9met+nyelvtan&es_sm=93&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=7nXNU4m-MMG-O5nOgJAO&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1093&bih=522

2014. júl. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!