Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A Lingvo Monto jó iskola?

A Lingvo Monto jó iskola?

Figyelt kérdés

#iskola #Lingvo Monto
2014. júl. 20. 17:18
 1/3 killercsaj válasza:

Gondolom már nem igazán aktuális a kérdés, de azért válaszolok, hogy más ne essen abba a hibába, amibe én és pár szerencsétlen társam...

Nem, a Lingvo Monto nem jó iskola, egyáltalán nem is tudom, hogy nyelviskola-e, mert cégjegyzék számot nem igen lehet találni sehol. Persze ettől függetlenül mindenhol hirdetik magukat, és sajnos senki nem néz utánuk, ahogy én sem tettem. Pedig már az furcsa lehetett volna, hogy előre kellett fizetni a TELJES összeget. Azzal hitegettek, hogy a 8 alkalom bőven elég lesz a középfokúhoz (itt most az eszperantóról beszélek).

Az egész tanfolyamot egy tanárnak nem nevezhető hátrányos helyzetű miniatűr tökfilkó "vezette" le, aki a heti két órából minimum 1 órát magáról mesélt, többszöri felszólítás ellenére. Még azt is elmesélte, hogy amikor ő nyelvvizsgázott, nem vették ezt az egészet szigorúan, a Rigó utcából meg egyenesen ki van tiltva. Utólag ez már azért is érdekes, mert egyedül a Rigó utcánál lehet eszperantóból akkreditált nyelvvizsgát tenni. Szóval utólag már az is megkérdőjelezhető, hogy van-e nyelvvizsgája...

Volt aki időközben abba akarta hagyni és követelte vissza a pénzt, de erre körülbelül az volt a válasz, hogy a pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el... Pedig hangsúlyozom, már az első alkalommal KÖVETELTÉK a pénzt, ami AKCIÓS 65 rugó volt a 70 helyett. Persze a többit simán lepumpoltatták volna a fénymásolatokért, amik olyan rossz minőségűek voltak, hogy látszott hogy már a fénymásolatok fénymásolatai.

Én emellett persze megvásároltam pár könyvet és gyorsabban haladtam, mint a tanár, így láttam, hogy az anyag mintegy 10-edét ha leadta, és ráadásul trükközni akart az órákkal is, hogy még kevesebbet adjon le a végén. Mikor erre felhívtuk a figyelmét, akkor őrjöngeni kezdett, mint egy dilis.

Végül a nagy csalódásomban jelentkeztem egy internetes tanfolyamra, ami töredéke volt csupán ennek az árnak, jelenleg annak tartok a végén, de a tanárnő általában gyorsan válaszol, mindenben segít. Januárra tervezem a középfokú nyelvvizsgát, reméljük sikerülni fog.

Sokszor hallom, hogy két hónap alatt meg lehet tanulni ezt a nyelvet, hát le a kalappal az előtt, akinek sikerül, én hetente 100 szót tanulok meg már három hónapja, de még mindig nagyon kevés a szókincsem... Úgyhogy bizony erre is keményen tanulni kell!

2014. nov. 9. 23:19
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen már nem aktuális, de hála Istennek nem kezdtem el náluk tanulni. :-)
2014. nov. 16. 00:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is leírom gyorsan a rossz tapasztalatokat. Ugyanaz a f×szi tartotta nekünk az órát, akit az előttem szóló írt. Gyanús volt az egész, dehát soha nem volt rossz tapasztalatom nyelviskolával, és úgy neveltek, hogy a tanár egy felsőbb rendű faj, hát nem kételkedtem. Vidékre is hírdettek kurzust, nekünk már 7 alkalomra.

Ketten jelentkeztünk, termet az ember nem bérelt, arra lett építve az egész kurzus, hogy a társam éppen tud e fogadni minket a koliszobájában... utólag mi is okosabbak lettünk, de bíztunk a tanár 10 éves tapasztalatában...

A tanóra annyiból állt, hogy szavakat írtunk le egy szótárfüzetbe és minimális nyelvtan (elolvastam egy A4-es oldalt előzőleg az eszperantó szabályairól, így semmi újat nem mondott)

Voltak gondok az óramegtartással természetesen, és ezt nagyon igénytelenül "oldotta meg" a "tanár". Az utolsó 7 és fél óra nem lett megtartva, mert elcsúsztunk az idővel és ő már nem ért rá.

Amit megtartott, az is teljesen felesleges volt. Én is gyanakszom, h nincs is felsőfokú nyelvvizsgája, mert szótárból kellett kikeresni azt a totál alapszót, hogy "hangos" illetve (más anyagból is tanultam önszorgalomból és emlékeztem, hogy az ovo jelent valamit) szentül esküdött, hogy nincs eszperantóban olyan szó, hogy ovo, ami szintén egy tök alapszó, tojás...

Nekünk azt mondta, hogy nem mehetett dolgozni a rigó utcához, mert túl jól beszél eszperantóul és irigy volt rá a vizsgáztató hölgy...

A csoporttársam bajba került miatta a kollégiumban, mert valamiért azt hazudta a portás néninek egy alkalommal, hogy szülinapi buliba jön.. A leányzónak meg kellett mutatnia a portás néninek az eszperantó jegyzeteit, mert egy kétes link alaknak tűnt a néni szemében a "tanár". Nagyon fura, ellenszenves alak, aki csak lehúzza az embereket.

Szóval ha valaki rákeres az iskolára és olvas minket, remélem tudtunk segíteni abban, hogy messzire kerülje el ezt az iskolát!!!!

2015. szept. 4. 11:43

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!