Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tapasztalatok a BME egynyelvű...

Tapasztalatok a BME egynyelvű angol középfok nyelvvizsgával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Pontosan arra lennék kíváncsi, hogy hogyan zajlik a szóbeli és az írásbeli része. Milyenek a vizsgáztatók? Mennyi idő kell a vizsgához? Egyből megmondják a szóbelinél az eredményt? Én a XI. ker-ben fogok vizsgázni a BME központban. Készülök rá, de nagyon izgulok. Köszönöm a válaszokat.

2014. júl. 20. 18:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Én márciusban vizsgáztam a BME központban. A vizsgáztatók nagyon kedvesek. A magnóhallgatással kezdődött a vizsga, ez volt körülbelül 20 perc. Utána volt egy fél órás szünet körülbelül és kezdődött az írásbeli. Most már nem emlékszem,hogy milyen hosszú volt, de azt a weboldalukon is pontosan levezetik,hogy mi mennyi idő körülbelül.


A szóbelin csak én voltam bent meg a két vizsgáztató. Az egyik csak jegyzetelt, a másik pedig kérdéseket tett fel. Ami kicsit meglepett, hogy nem volt az elején személyes beszélgetés. Hanem rögtön egy adott témáról tett fel kérdéseket a vizsgáztató (környezetvédelem).


Utána áttértünk a témakörre. Elém tettek egy könyvet és két kép közül kellett választani. Utána a választott kép alapján (NEM a képről), hanem a hozzátartozó témáról kell önállóan beszélni. Ha elfogy a mondanivalód és úgy érzi a vizsgáztató akkor még belekérdez.


Utána jön a szituációs feladat. Kitesznek eléd egy lapocskát amin röviden vázolva van a szituáció, és hogy milyen dolgokra kell kitérned. Nekem az volt a szituáció, hogy elutazom nyaralni és a felsorolt dolgokra kérjem meg a szomszédomat (például, hogy vigyázna-e a kutyámra, meglocsolná-e a virágokat, figyelné-e a postámat)


Semmilyen kérdésre nem válaszolnak azzal kapcsolatban, hogy hogyan sikerült a vizsgád. Ezt csak vizsga után nagyjából 3 héttel tudod meg. De fogsz kapni egy papírkát, egy azonosítóval és azon pontosan rajta van, hogy mikor teszik közzé az eredményeket. A megadott napon általában már dél körül fent van az eredmény.

2014. júl. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2014. aug. 9. 17:42
 3/4 anonim ***** válasza:
Magnóhoz milyen kérdések voltak és magyarul kellett válaszolni vagy angolul?
2016. júl. 21. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Karikázós volt (a magnóhoz)?
2016. júl. 21. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!