Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origó írásbeli nyelvvizsgán...

Origó írásbeli nyelvvizsgán milyen szótárt lehet használni?

Figyelt kérdés
Tanulószótáram van (Grimm), és nem tudom, hogy ez megfelelő-e nyelvvizsgára, mivel van olyan része, ahol nyelvtani magyarázatok vannak benne. (Angol középfokra szeretnék menni.)

2014. júl. 27. 12:43
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Nyelvvizsgán szótár? Annak nem az lenne a célja, hogy a te tudásodat mérje fel? Ha lehet is használni időd nem hinném, hogy lenne rá. Nem kell olyan szavakat használni amit nem ismersz.
2014. júl. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kétnyelvű nyelvvizsgán lehet használni szótárt...
2014. júl. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bármilyen NYOMTATOTT szótár használata megengedett Origón.

A biztonság kedvéért szerezz be egy normál, nem tanuló szótárat. Én voltam júniusban Origón (német középfok), nem ellenőrizgették, hogy ki milyen szótárat vitt. Én 4 szótárat vittem: 2 kézit, és 2 nagyot. Egynyelvű szótár is használható egyébként, de fordítós nyelvvizsgán fölösleges. Amikor vizsgáztam, úgy láttam, hogy a mellettem, ülő csaj tanulószótárat használt, és senki nem vette észre, szóval nyugodtan vidd el azt is, de azért szerválj valahonnan egyszerű szótárat is. Sok sikert a vizsgán! :)

2014. júl. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Annyit írnak, hogy nyomtatott szótár használható. Ha bármilyen egyéb megkötés lenne, akkor azt is írnák.
2014. júl. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :D

Mindenképpen szerzek mellé valamit, hogy biztos legyen a dolog.

2014. júl. 29. 13:35
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Végül lehetett használni? Mert én februárban mennék, szintén ezzel.

2019. okt. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!