Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hány idegen szót célszerű...

Hány idegen szót célszerű naponta megtanulni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, mennyit érdemes ahhoz, hogy meg is maradjon belőle valami?
2014. aug. 3. 21:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha 10-et betolsz, az egy év alatt 3650.
2014. aug. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Régebben úgy olvastam, egy nap alatt 30-at vagyunk képesek hosszabb távon megjegyezni.
2014. aug. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem attól függ mennyire tudod kapcsolni valamihez,de a memrise-ben egy lecke alapból 15 szót tartalmaz,gondolom mert ez az optimális,de igazából a 15-30 szerintem is az,ami t meg lehet jegyezni. Ha tudod kötni valamihez vagy hasonlít valamire,akkor jobban rögzül. Viszont a lényeg inkább az,hogy minden nap folyamatosan gyakorolni kell.
2014. aug. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi:) Én olyan 20-ra tippeltem, akkor az kb. jó is. Persze nyilván ismételni kell:)
2014. aug. 3. 21:36
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem elég egyszer megtanulni, rendszeresen ismételni is kell.


Elmúlt évben nekem 3ezer új szót sikerült megtanulnom, ami olyan 8-9 naponta. Ha valaki komolyabban veszi 20-30-at is meg tud tanulni, de érdemes olyan tempót választani ami hosszútávon is tartható.

2014. aug. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem érdemes számolni. Az én agyam például úgy működik, hogy még ha hajnal 3-kor félálomban is olvasok valamit (elsőre), lehet, hogy nem rögzül hosszú távon, de amikor másodszor találkozom az adott szóval/kifejezéssel, megtörténik a felismerés, és sokkal tovább megmarad.

A nyelvtanulásban az a szerencsés, hogy folyamatos gyakorlás/használat esetén újra és újra találkozol egy adott kifejezéssel, és az ismétlések hatására jól elraktározódik.

Én egyébként ritkán tanulok csak szavakat. Sokat olvasok, nézek filmet, és inkább közben tekerek/olvasom vissza újra és újra, amíg meg nem jegyzem a szavakat/kifejezéseket. Persze szótárazom közben, de ritkán nézem vissza a kiszótárazott szavakat, hogy most akkor megtanulom mindet. Persze néha szoktam, hasznos is, mert hát ismétlés :)

2014. aug. 4. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Még annyit hozzátennék, hogy én olyan módon, hogy fogok egy szótárat és megtanulok 30 új szót, szerintem hármat nem bírnék hosszútávon megjegyezni. Nálam ez így sosem jött be.
2014. aug. 4. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én emelt angolos voltam gimibe, nekünk napi 100-at is volt, hogy meg kellett tanulni, igaz felét el is felejtettem. Szerintem olyan nagyon max 50 szó naponta, amit érdemes tanulni, de inkább 30.
2014. aug. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hülyeség számolgatni, meg hülyeségnek tartom azt is, hogy leülsz gép/könyv elő kifejezetten azzal a céllal, hogy megtanulj X szót.

Nézd angolul a filmeket, olvass angolul, használd a netet angolul, így fogsz igazán jól angolul megtanulni, és életszerűen használni a nyelvet, nem úgy, hogy egy könyv felett görnyedsz.

2014. aug. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: Németről van szó. Az angol ilyen szempontból szerencsésebb, mert a "csapból is az folyik". De próbálj meg olyan filmet találni, ami német nyelvű és német feliratos... Hát nem sok van:)
2014. aug. 4. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!