Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angol nyelvtan teljes és...

Az angol nyelvtan teljes és jó megértéséhez és középfokon való tudásához a magyar nyelvtan milyen mértékű ismerete szükséges? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sokszor hallom bizonyos emberektől, hogy ha valaki elkezd tanulni egy nyelvet, akkor előbb jó lenne a saját anyanyelvének nyelvtanával tisztában lennie (főnév, melléknév, ige, névmások különféle típusai, rag, jel, képző) hogy ne okozzon gondot a tanult nyelv nyelvtani szerkezeteinek megértése, alkalmazása.

Másvalaki azt mondja, hogy hiába a magyar nyelvtan tanulása, mert gyökeresen más az angol nyelvtan, így semmire sem megyek vele...

Nem szoktam gondolkodni mi az alany, mi az állítmány az adott mondatban, hanem összerakom ahogy "megfelelőnek gondolom" talán ezért lehet, hogy nem megy az angol nyelvtan, kezdve az igeidőktől a különféle szerkezetekig... Nem is beszélve az "angolul való gondolkodásról"... Kinek mi a véleménye erről, ki hogy kezdte ezt?



2014. aug. 6. 06:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Sokszor hallom bizonyos emberektől, hogy ha valaki elkezd tanulni egy nyelvet, akkor előbb jó lenne a saját anyanyelvének nyelvtanával tisztában lennie"


- Ne hallgass rájuk, és kész.


Ész kell ehhez, nem nyelvésznek kell lenni. (pl. ne nézz hülyén, ha valaki a feltételes módot magyarázza, példákkal illusztrálva, Te oedig még mindig ott tartasz, hogy nem látod a különbséget a "ha eljövök" és a "ha eljönnék" között).

2014. aug. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az alapnyelvtannal kell tisztában lenni. Ha az ember nem tudja pl., hogy mi az az alany, állítmány, tárgy, határozott és határozatlan névelő, stb., akkor jóval nehezebb lesz elmagyarázni neki pár dolgot.


De elég akkor megértened ezeket, amikor adott résznél vagy és egy magyarázatot olvasol, ami ezeket a fogalmakat használja.

2014. aug. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én akkort anultam meg igazán a magyar nyelvtant, amikor megtanultam németül és angolul. --- Lehet több úton menni, de aki helyesen akar beszélni/írni idegen nyelven, annak jó ha jól tudja a magyar nyelvtant. ----- Voltak ismerőseim, akik hallás után tanulták meg a németet/angolt, nem figyelve a nyelvtanra, szórendre a mondatban, hát az szörnyűséges gyenge nyelvtudást eredményez.
2014. aug. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
szerintem a nyelvtani fogalmakkal tisztában kell lenni mind a két nyelvben, mert ha nem akkor hogy fogod megérteni a különböző nyelvtani szabályokat? alap nyelvtani fogalmak szükségesek. ha csak nem hallás után tanulsz, vagy benne élsz a nyelvben és mindennap hallod és használod.
2014. aug. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
1ées azért ebben nincs igazad. feltehetőleg te sosem tanultál semmilyen idegen nyelvet.
2014. aug. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ha szépen és helyesen akarsz tudni 1 idegen nyelvet, akkor tudni illik a magyar nyelvtant is. különben 1.-esnek nincs igaza.
2014. aug. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"1ées azért ebben nincs igazad. feltehetőleg te sosem tanultál semmilyen idegen nyelvet."


- Ezt kissé benézted, mert angoltanár vagyok. És tapasztalatból tudom, hogy erőltetett a terminológia nélkül lehet explicit módon tanítani a nyelvtan, sőt, leginkább úgy kell, mert a diákok nagy része únja. Ha nem hiszed, próbálj alanyról és állítmányról beszélni egy csoport diáknak egy belvárosi általános iskolában (ahol én tanítok), és megtudod miről beszélek, és hogy nem ez a célravezető.

Ez nem jelenti azt, hogy ne használhatnám néha azt a szót, hogy pl. "ige".

2014. aug. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!