Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelvet szeretnék...

Angol nyelvet szeretnék tanulni spanyol mellett. Melyik a nehezebb? Van itt olyan aki könyvből tanult meg valamelyik nyelven folyékonyan?

Figyelt kérdés
Szeretném tanulni mindkettőt! Van valaki aki könyvből tanult meg folyékonyan? Vagy spanyol, vagy magyar. Köszi a válaszokat előre.

2014. aug. 8. 10:02
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagy spanyol, vagy angol* Jézusom mit írok:DDD NEM MAGYART HANEM ANGOLT AKARTAM😂😂😂😂😂👍
2014. aug. 8. 10:04
 2/8 anonim ***** válasza:
21%
Csak könyvből sosem tanulsz meg egyetlen nyelvet se folyékonyan! Ha valaki azt mondja, hogy ő, úgy tanult meg, az hazudik, vagy be akar csapni téged! Könyvből megtanulnál énekelni???????? Na, a könyv nagyon jó segítség, de önmagában semmit se ér! Kell egy jó tanár is. Ha komolyan gondolod, szólj, és megbeszéljük!
2014. aug. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Alaktanilag a spanyol nehezebb (nyelvtani nemek, sok igeragozás stb.), kiejtés szempontjából az angol nehezebb, viszont alig van nyelvtana.
2014. aug. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%

Kiskorom óta angolul tanulok, így lehet azért tűnik könnyebbnek, mert már megy és nem emlékszek rá, hogy eleinte milyen nehéz volt, de spanyolul idén nyáron kezdtem el tanulni, és jóval nehezebbnek tűnik az angolnál.


De mindkét nyelvre azt olvastam elég könnyű megtanulni (más nyelvekhez képest), ami végülis igaz, mert nem túl nehéz a spanyol sem, csak angolnál nehezebbnek tűnik.


Spanyol és angol között egyébként vannak hasonlóságok, szóval menni fog.


Csak tankönyv persze kevés, de kezdésnek jó.

Illetve kezdésnek a Duolingo is jó.

2014. aug. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy vannak. Egyrészt, végső soron mindkettő ugyanabba a nyelvcsaládba tartozik, csak nem közeli rokonok, másrészt a mai angol szókincs kb. 60%-a latin eredetű, a spanyol pedig egy latin "tájszólás", tehát nem véletlen a hasonlóság.
2014. aug. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha már valamelyiket azért valamilyen szinten elsajátítottad, akkor a másikkal sem lesz gond. Elvileg a két legkönnyebb nyelvnek tartják. De persze ez abszolút relatív :D mind attól függ, hogy hogyan tanulod, de az tény, hogy sokkal könnyebb, mint ha japánt szeretnél mondjuk tanulni.


Egyébként folyékonyan nem fogsz könyvből megtanulni. Az jó, hogy legalább az alapokat megtanulod, de mindenképpen próbálj meg angolokkal, vagy spanyolokkal beszélni közben, mert az használ igazán. Szerintem jó az alapokra egy pár ingyenes nyelvi oldal is, pl.: duolingo.

Ha igazán szeretnéd, akkor nem lehetetlen :)

2014. aug. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen köszönöm
2014. aug. 8. 21:48
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem könnyebb a spanyollal kezdeni, mert akkor lesz egy nyelvtani alapod, amit akár az angolnál is hasznosítani tudsz. Tapasztalatok szerint aki angollal kezdi a nyelvtanulást, az általában nehezebben veszi utána a többi nyelvet, mert nem tudja mihez kötni a dolgokat. A szavak sokszor valóban nagyon hasonlóak, de csak írásban, a kiejtésre nagyon rá kell menni. Szóval nem elég a könyv, abból max. levelet tanulsz meg jól írni, de az semmire nem elég, mindenképpen beszélni kell akár tanárral, akár külföldiekkel.
2014. szept. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!