Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Honnan szerezzek motivációt a...

Honnan szerezzek motivációt a nyelvtanuláshoz, ha az egyszer elveszett? (olasz, spanyol, francia, orosz, holland)

Figyelt kérdés
Nagyon érdekelnek a nyelvek, nagyon szeretek új nyelveket tanulni és (hál'Isten) nagyon gyorsan is haladok velük. C1 angol és B2 német után akartam egy új nyelvet választani. Elsőként elkezdtem az olaszt, ami tetszett, volt motivációm is. Eljutottam egy erős A2 szintre, és kerestem olyanokat, akikkel gyakorolhattam volna - hát sajnos senkit nem találtam. Rájöttem, hogy Olaszországon kívül nem sok helyen beszélik... Nem zavart, elkezdtem a spanyolt, gondoltam úgyis hasonló nyelvek. De undorító volt, nekem személy szerint nem tetszik a spanyol (elnézést attól akinek igen). Jött a francia, ugyanis újlatin nyelv mind a három. Szépen haladtam vele, nagyon jól ment, de egyszercsak úgy 1-2 hónap után herótot kaptam a sok "irregulaire" cuccoktól (ezt tetőzte a tény, hogy a hangzása és a hallás utáni szövegértése borzasztó volt számomra). Úgymond "megundorodtam" tőle. De nem gond, úgy voltam vele, hogy "legalább tanultam valamit az újlatin nyelvekről". Elkezdtem az oroszt, ugyanis gazdasági egyetemre vettek fel idén, és gondoltam, az orosz fontos gazdasági célpont. Hát 1 hónapot szenvedtem vele mire megtanultam a dóbráje útra meg ilyen mondatokat, a nyelvtana pedig szörnyen nehéz számomra (érdekes módon nem a névszóragozás, ugyanis a német után könnyen ment). Időközben sokszor újrakezdtem valamelyik nyelvet tanulni, de 2-3 hét után mindig félredobtam, mert eszembe jutott mindig, hogy miért is hagytam abba. Most jelenleg hollandot tanulok kb. 2 hete, és egészen tetszik, viszont a kiejtése szerintem szörnyű (inkább viccesnek mondanám), és nagyon félek attól, hogy nem lesz hasznos nyelv (elsődleges motivációm mindig is a hasznosság és az adott ország fejlettsége volt, ugyanis egyetem után ki szeretnék költözni, lehetőleg NY- vagy É-európai területre, pl. Hollandia).
2014. aug. 14. 11:24
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
A nyelvek számára meg te vagy undorító!!!
2014. aug. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Talán túl sokféle nyelvet tanultál. Nem kellett volna kitérőt tenni a latin nyelvek és az orosz felé. Ha már angol és német nyelvvizsgád van, a holland nem rossz, de azt mondják, a dán, a svéd és a norvég grammatikája is hasonlít ezekére.
2014. aug. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

a svéd és a norvég nyelv, szerintem kedvező lesz, bár ez sem könnyű, mindnek megvan a maga nehézsége, a franciánál az a rengeteg magánhangzó írása amit ki sem ejtenek.

Azt olvastam, hogy a norvég minden leírt betűt/hangot/ kiejt, természetesen ott is vannak olyan betűk amiket másképp írunk, másképp ejtjük, mint a magyarban.

Legyen kitartásod, főleg ha egyedül tanulód,!!

Én a beszédet tanulom, majd az utálatos nyelvtani részét.

A magyar nyelvtana sem könnyű, még nekünk magyaroknak sem!

2014. aug. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha Hollandia-ba akarsz költözni, elég az angol.

Ha majd ott leszek ragadni fog rád a nyelv, mint másra a kosz.;) Na üdv.;)

2014. aug. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

sorry. 'leszek'

ha te ott leszel

2014. aug. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) Én is megbántam ezt a sokféle nyelvet, de nem baj :) a hollandot konyhai szinten meg akarom tanulni, mert hiába fog rám ragadni a nyelv, munkát nem fogok találni pusztán angol nyelvtudással (legalábbis ezt hallottam). A skandináv nyelveken én is gondolkoztam már, főleg a svéden és a dánon, szerintem a gyorstalpalós holland (kb. erős alapfokig akarom feltornázni egy bő szókinccsel) után elkezdek egyet ezek közül. :)
2014. aug. 16. 10:10
 7/10 anonim ***** válasza:

Attól függ mit akarsz csinálni Hollandiába.?

ha beéred kertészettel akkor menj e Holland kertészethez dolgozni, ő csak az angolt beszéli, jól lehet keresni, tanú rá a tesom barátja. Ő ott dolgozik, jól keres, és gyakran van itthon.

Osztán , ha az ottani nyelvjárás rád ragad, tovább tudsz lépni, bár nem tudom, mi a szakmád,v csak tanuló vagy, gimi, v egyetemen?

2014. aug. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyetem után szeretnék kimenni, az még pár év, és ha lehet akkor könyveléssel/banki szektorral szeretnék foglalkozni.
2014. aug. 17. 16:45
 9/10 anonim ***** válasza:

Oh, akkor még rengeteg időd van.


Jó tanulást, eredményes vizsgákat!

2014. aug. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :D
2014. aug. 17. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!