Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angol vagy a német nyelvtan...

Az angol vagy a német nyelvtan hasonlít jobban a svéd nyelvtanhoz?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd egyszer svéd nyelvet tanulni, de előtte úgy gondolom, hogy az angolt vagy a németet kéne, mivel ez a két nyelv alapnak számít. Amelyik nyelv nyelvtanilag jobban hasonlít a svédhez azt választanám.

2014. aug. 18. 08:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

őszintén szólva fogalmam sincs, nem tudok svédül

viszont az angol egy elég alapnyelv, a többség azt beszéli és ezért szerintem érdemes lenne azt választani

és első nyelvnek jó is, mert ez még talán a legkönnyebb

2014. aug. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A német. És a szavak terén is a német hasonlít jobban. De ez annyira nem lényeges, mert azért a svéd mindkettőhöz hasonlít nemcsak a nyelvtan, hanem az egész nyelvszerkezet terén. Csatlakoznék az előttem szólóhoz, és én is azt mondanám, angolul tanulj inkább.
2014. aug. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

a svédben sok a német jövevényszó, viszont a nyelvtan szerkezete az angolra hasonlít jobban.

én is angolul tanulnék a helyedben inkább. nem a svéd miatt, hanem mert a világban ez az alap. csak Magyarországon van az a tévképzet, hogy a német világnyelv.

angolul tanulj elsőre.

2014. aug. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt hiszem érlelődik bennem, hogy akkor inkább angolt tanulnék. Régen a suliban németes voltam, de nem sok mindent tanultam ott, úgyhogy nem vagyok nagyobb előnyben német terén.
2014. aug. 19. 08:28
 5/7 A kérdező kommentje:
Majd elfelejtettem. Tudnátok ajánlani egy jó angol nyelvkönyvet, olyat amihez nincs szükség tanárra, mert sajnos azt jelenleg nem tudnám megfizetni, úgy gondoltam otthon tanulnék.
2014. aug. 19. 08:38
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

én nem nyelvkönyből tanultam, hanem igazából csak valahogy rámragadt, tehát nyelvkönyvet nem tudok, de pl. én minden nap sok angol youtube videót nézek meg olvasok egy csomó cikket.

tudom,ez már felsőfok, de gyerekkoromban, mikor egyáltalán nem tudtam, akkor is az angol tévét néztem, és szerintem emiatt (is) tudtam tanár nélkül megtanulni.

meg amikor kicsit tudtam, akkor is olvastam egy csomót, és megnéztem, milyen szó mit jelent, és könnyen meg lehetett így jegyezni, hogy napi 1-2 szöveget elolvastam.

akkor könnyebb, ha érdekel is a téma.

pl. nézhetsz feliratos filmeket, és akkor mégis hallod az angolt, de nem unod.

tehát hallgatni kell, akkor is, ha nem érted, és szótározni sokat. amellett, hogy a nyelvkönyvet olvasod, ha valaki ajánl neked egyet.

mindenképpen olyan nyelvkönyvet válassz, amit angolok írtak. a magyarok által írtak (pl. dohár) tele vannak hülyeségekkel!!!

2014. aug. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen arra gondoltam, hogy szótárazással kezdenék, heti pár szó, nem túl sok, hogy biztosan a fejemben maradjon. A feliratos műsor sem rossz ötlet, köszi:)

Az a tapasztalatom, hogy általános és középiskolában szinte senki se tudja igazán megtanulni a nyelvet, tisztelet a kivételnek.

2014. aug. 20. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!