Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent magyarul a "suck...

Mit jelent magyarul a "suck you dry" angol kifejezés?

Figyelt kérdés

2014. aug. 21. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


Idioms rész.

2014. aug. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem tudok angolul, ezért kérdeztem. :)
2014. aug. 21. 20:50
 3/4 anonim ***** válasza:

A sztaki fordítása nekem tetszik, passzol az angol változathoz:


'kiszipolyoz valakit'


Saját az Oxfordos alapján (definíció alapú):

'Megkaparintja/megszerzi/megvonja valakitől/valamitől az összes pénzét, támogatását, stb.. Ezt általában úgy teszi, hogy nem ad cserébe semmit.'


Sok mindent lehet az a valami, amit így elvesznek, de mindig valami értékes, amire valakinek vagy valaminek szüksége lenne.


Tehát azt tudom mondani, hogy légy tisztában a definícióval, és alakítsd hozzá a fordításod. Itt azzal jársz a legjobban.


Amúgy nem biztos, hogy jó ötlet ilyeneket tanulnod, ha arra meg még nem tudsz rájönni, hogy mit jelent az ott leírt definíció.

2014. aug. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Lehet, hogy kapkodtam és rossz kategóriában tettem fel a kérdést. Lényeg, hogy nem tanulom, egy dalszövegben hallottam. :)

2014. aug. 22. 00:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!