Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van itt valaki köztetek aki...

Van itt valaki köztetek aki angol oktv-n megyei vagy országos fordulóig eljutott, és jó eredménnyel zárt?

Figyelt kérdés

Tőletek szeretnék főleg tanácsot kérni,hogy ha szeretnék ebben az évben indulni,hogyan készüljek.Nyáron konkrétan oktv-re nem készültem,mert tanultam angolt nyáron,de inkább 2 másik nyelvet tanultam intenzíven.

Viszont szeretnék indulni az angol oktv-n,és egy nagyon jó eredményt szeretnék.A lehető legjobbat akarnám magamból kihozni.Majd járok tanárhoz is,de addig is érdekelne mit tanácsoltok.Egyébként felsőfokú nyelvvizsgám már van.A következő lépésként azt gondoltam hogy fejlesztem a szókincsem (főleg idiómákkal és phrasal versbekkel),ismétlem,felfrissítem a felsőfokú szókincsem is,meg esetleg olvasok angolul regényeket.


Még légyszíves tanácsoljatok valamit nekem.Köszönöm.

MOst 11-es leszek.



2014. aug. 22. 21:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan ez nem válasz, de: gratulálok :) Az nem rossz teljesítmény.
2014. aug. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne esetleg olvass regényeket, hanem rendszeresen.

Nálunk négy évig csak a színeket tanították angolból, de mivel sok regényt olvastam valahogy sikerült a megyei középmezőnyben végeznem.


The Guardian -t vagy hasonló újságokat is érdemes olvasni, mert megjelent újságcikkeket szoktak felhasználni a feladatokhoz.

2014. aug. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Elsőnek köszönöm a gratulációt,másodiknak pedig a tanácsokat! :)
2014. aug. 23. 10:12
 4/6 A kérdező kommentje:

A második válaszolóhoz lenne még egy kérdés: ha olvasok angolul egy könyvet,és vannak benne ismeretlen szavak,azt ki kell közben szótározni,vagy semmit ne szótározzak,csak próbáljam kikövetkeztetni?És,ha sokat olvasok,elkezd majd ragadni rám?


Eddig főleg középfokú nyelvvizsga előtt olvastam rövidített olvasmányokat meg újságokat de hosszabb könyveket még nem,és ezért vagyok ilyen téren tapasztalatlanabb.

2014. aug. 23. 10:15
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Érdemesebb előbb gondolkodni a szavakon, mert sokszor tudja az ember, csak nem ugrik be egyből, de ha már három mondattal túlhaladtál rajta érdemes megnézni szótárban.


Az is egy járható út, hogy megjelölöd a mondatokat amiben ismeretlen szó van, nap folyamán többször visszatérsz hozzájuk és ha estére sem jöttél rá, akkor itt az ideje szótárazni.


Első könyv még elég nehéz, de másodikra már belejön az ember, harmadiknál már olyan olvasótempód lesz mintha magyarul lenne.(700-900 oldalas regényekkel számolva)

2014. aug. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Nagyon hasznos volt! :)
2014. aug. 23. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!