Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért that-et használunk?

Miért that-et használunk?

Figyelt kérdés

It was Tom that brought the car.


Egyik könyben azt olvastam, h who lehet csak, ha személyről van szó.


2014. aug. 26. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondta az angoltanárom, hogy személynél csak who lehet, szóval elvileg így van. Gyakorlatilag viszont láttam that-tal is szinte mindenhol. Nyelvkönyben is olvastam ilyen mondatokat, angol anyanyelvű ismerőseim is használják így. Szerintem pont emiatt van, ők nem tanulják olyan részletesen a nyelvtant, mint a nyelvtanulók, ezért főleg az amerikai angolban ezek az apró különbségek már nem számítanak a hétköznapi beszédben
2014. aug. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

bármelyiket lehet használni, annyi talán hogy személyeknél inkább illik a who-t, de egyébként ha nem akarsz gondolkozni hogy mikor kell who-t mondani akkor mondj mindig that-et ugy is jó

az én angol tanárom igy tanította kb

2014. aug. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Személyre is lehet that-at használni, nemcsak who-t.
2014. aug. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Egyébként a Cambridge-i Advanced Grammar in Use-ban olvastam az It-clauses témakörnél, példaként.
2014. aug. 26. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!