Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » "A legnagyobb hős" angolul...

"A legnagyobb hős" angolul hogy van? "The biggest hero"?

Figyelt kérdés
2014. aug. 29. 09:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Én inkább "the greatest hero"-t mondanék, de ez csak stilisztikai különbség.
2014. aug. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Így szebben hangzik? :)
2014. aug. 29. 09:51
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Ha biggest-et mondasz, akkor többnyire méretben a legnagyobb, ha greatest-et akkor jellemben a legnagyobb, legnagyszerűbb.
2014. aug. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2014. aug. 29. 10:41
 5/15 Vree ***** válasza:

Szerintem a biggest teljesen jó.


A greatest bizonyos szempontból még rosszabb is, mert úgy is lehet érteni, hogy a legnagyszerűbb, tehát egy kicsit elrétő kvalitás mint amire szerintem gondolsz.


Maradj a biggest-nél.

2014. aug. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Vree ***** válasza:

(PS. Az sem igaz hogy a greatest inkább utalna a méretre, mind a kettőnek van ilyen értelme: biggest = legnagyobb, greatest = legóriásibb.


Mondok egy másik példát:

the biggest liar = a legnagyobb hazudozó


A greatest itt majdnem hogy nem is alkalmazható, mert pozitívan hatna, legfeljebb talán így:

He was the greatest liar in London./He was the greatest liar of the 20th century.


Tehát a legnevesebb, leghíresebb.


De ha azt mondod hogy:

I'm so ashamed. I am the biggest liar in the world.

Úgy szégyellem magam. Én vagyok a legnagyobb hazudozó a világon.


nem is lehetne máshogy.


Hasonlóan mondjuk el tudom képzelni hogy


I love Superman, he's the greatest hero.

Imádom Szuperment, ő a legnagyszerűbb hős.


de mondjuk:

Tom was a bigger hero than Jack, because Jack saved one boyand Tom saved two. But the biggest hero was Joan who saved a dozen.


itt nem is lehetne greatest, csak ha azt akarnánk jelezni, hogy híresebb, nevesebb lett Joan.)

2014. aug. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
google "big hero": 4,5 millió, "great hero": 1,28 millió találat
2014. aug. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 chtt ***** válasza:

google

"the biggest hero" - 482.000

"the greatest hero" - 3.930.000

:)

2014. aug. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 chtt ***** válasza:

Hm, valszeg nem ugyanazt a guglit használjuk, mert a "big hero"-ra (így idézőjelek közt) az enyém 483ezer találatot adott ki, míg a "great hero"-ra egy millió háromszázezret.


Szerintem mindkettő jó, kedves kérdező. Én alapból a "great"-et használnám, de az is lehet, hogy egy szövegkörnyezet láttán meggondolnám magam.


:)

2014. aug. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Egy baratommal "A legnagyobb hos" a kozos szamunk. Es egy feliratos ajandekra kellene. De nem magyarul, mert az olyan tulromantikusan hangzana. Es mivel sportolos cuccra kell, ezert igy az hogy "hero" nem lesz furcsa. Csak nem tudtam, hogy biggest-el fejezzem-e ki, hogy a legnagyobb. :)
2014. aug. 29. 20:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!