Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen módszert vagy tanfolyam...

Milyen módszert vagy tanfolyamot ajánlotok angol középfokú szóbelihez?

Figyelt kérdés
Elmondom az alapállást (BME), az írásbelim 90%-os lett, a magnóhallgatásom 90%-os lett a beszélgetés 20%-os vagyis megbuktam, mivel külön külön kell a 40% mindenből. De pontosan tudtam hogy ez lesz, ez az egyetlen része a vizsgának amit nem lehet gyakorolni egyedül, az összes többi reszre keresztbe kasul felkészültem teljesen egyedül a Nagy BME Nyelvvizsgakönyv c. könyvböl, álmomból felkeltve is tudom bármelyiket reprodukálni. De beszélni nem tudok. Semmit. Egyáltalán. A sajat hangomtól is megijedek és az összes létező pszichológiai ami gátolhat az gátol is. Olyan tanfolyamot, könyvet, módszert, segítséget keresek ami megtanít beszélni egy általános témáról, ezt tartom a legnehezebbnek, a vizsgán az volt, hogy "environment", tessék beszélj róla általánosan. Kész, semmi, egyáltalán semmi nem jut eszembe nekem egy ilyen odadobott "general" topicról. Akkor sem tudok róla beszélni ha amúgy a szószedetból (mert van egy könyvem, akadémiai kiadó adta ki, van benne szószedet témánként) bemagoltam. Hiába "tudom" a nyelvi szerkezertetek és tudom használni írásban, szóban nem, a legkönnyebbet sem. Semmit sem. Tehát amit kérni szeretnék hogy tud valaki ajánlani valamit, speciálisan nekem, csak erre a problémára? Könyv, módszer, tanfolyam, olyan ahol ezen van a fókusz és tényleg hasznos(Budapesten)?

2014. aug. 30. 15:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

3dolog segíthet:

Tanfolyam amin a beszélgetésen van a hangsúly.

Magántanár.

Kiutazol Angliába couchsurfinggel.


Személy szerint a harmadikat javaslom. 2hét kintlét kijön egy tanfolyam árából és ott rá vagy kényszerítve. Ha szállodába mész akkor nem kell beszélgetned. Ha viszont másnál szállsz emg akkor általában meg kell ismernetek egymást és sok időt együtt töltötök.

2hétre számolj 100ezret mindennel együtt és cserébe gyakorlod a nyelvet, új embereket ismersz meg, kikapcsolódsz és megismersz egy más világot.

Tény, hogy kell hozzá egy kis bátorság de megéri.

2014. aug. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A kiutazast nemigen ertem a BME nyelvvizsgan alig van beszelgetes, a vegen egy kis szituacio, de az a legkonnyebb, az elso ket feladat viszont beszelni kell altalanos temakorokrol, a vizsgaztato bele se szol igazabol csak ul es bologat. Ami nekem nem megy, hogy 5 percig beszeljek egyedul temakorokrol. Eredetileg azt olvastam a nyelvvizsga ugy kezdodik hogy elbeszelgetnek veled, hogy ki vagy, honnan jottel megy ilyesmi, na itt semmi hasonlo nem volt, megadtak a temakort es beszelj rola, rajta.
2014. aug. 30. 16:53
 3/12 anonim ***** válasza:
keress valami külföldi nyelvtanulót, aki szívesen beszélget veled skypeon szóban, vagy akár ha van valami barátod, aki szívesen segít, esetleg ő is nyelvvizsgára készül, akkor vele beszélgess, vagy ha egyedül vagy otthon, akkor beszélj hangosan angolul mindenféléről hosszan, mondjuk hogy mit csinálsz éppen "most elmegyek főzni tojást, mert nagyon egészséges, és minden reggel azt eszem, csak mindig túlfőzöm véletlenül, mert nagyon ügyetlen vagyok", fel is veheted magad diktafonra, és visszahallgathatod
2014. aug. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A 3-as hozzászóló nagyon jó tanácsokat adott (a többiek is), megismétlem, mert tetszik: beszélgess barátokkal, chatfórumokon idegenekkel, és magaddal, ha egyedül vagy, akkor hangosan. Fel is olvashatsz hangosan, hogy ne ijedj meg a saját hangodtól. A felkészítőkönyvekben nemcsak szókincs van, hanem kidolgozott válaszok is a várható kérdésekre, pl Némethné Hock Ildikó 1000 questions, 1000 answers vagy ez [link] Ez hallgatható is, ha beleduruzsol a füledbe, megkönnyíti a beszédet is. Egyszerűen tanuld meg őket fejből, és valami vissza fog belőle jönni a vizsgán. Tudni fogják, hogy bemagoltad, de 40% azért adható rá. Vagy nem azt tanulod meg, hanem magadnak dolgozod ki írásban a témákat, és azt tanulod meg. Egy magántanár is jó, akivel beszélgetsz. Gondolom, te magyarul se szeretsz idegenek előtt beszélni.
2014. aug. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4-es köszi szépen a tanácsokat és mindekinek, megpróbálom akkor így, és a kérdésre a válasz igen, én teljesen introvertált személyiség vagyok, soha senkivel nem szeretek beszélgetni semmiről, még rokonokkal sem, senkivel.
2014. aug. 30. 20:25
 6/12 anonim ***** válasza:
És dolgozol vagy tanulsz? Diplomához kell a nyelvvizsga vagy munkahelyhez? (Ezt csak kiváncsiságból kérdezem.)
2014. aug. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
diplomához, és nem dolgozom sehol, majd ha ez meglesz akkor fogok, egész nap egyedül vagyok és probálok készülni, hát a 3/4-ére sikerült, de ezt a szóbelit nehezebbnek érzem, meghozzá brutálisan nehezebbnek, mint a másik 3 részt együtt (szövegalkotás írásban, szövegértés írásban, szövegértel magnóról). Vannak ismerőseim akik szerint a szóbeli könnyű, bezzeg az írásbeli...fel nem tudom fogni ez hogyan lehet, hogy valaki ezen átmegy, majd nem tud megírni egy levelet 1 óra alatt meg válaszolni egyszerű kérdésekre, amire szintén van egy órája meg pár primitív gap fillinget kitölteni. Én szimplán azt érzem, hogy a szóbeli szintje sokkal sokkal sokkal feljebb van mint a másik 3 résznek, egyszerűen amiatt főleg, hogy nincs felkészülési idő, soha életemben nem voltam olyan vizsgán, ahol ne lett volna.
2014. aug. 30. 20:45
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha Budapesten vagy, vagy forgalmas nagyvárosban, akkor menj ki az utcára, és keress turistákat. Beszélges velük. Pár alapmondatot vigyél magaddal leírva is. Ilyeneket:

- Hogy tetszik Budapest?

- Eltévedtél? Segítsek?

- Megmutassam az utat.... a bolthoz, a templomhoz, a bankhoz, a szállodához, a legközelebbi kocsmához ?


És ha zavarba jössz akkor ne szégyelld elővenni a jegyzeteidet. (Sőt, mutasd meg nekik, hogy ebből tanulsz, és máris van egy témátok. Kérd meg őket, hogy nézzék meg, helyesen írtad-e le.) A válaszaikat is írd le, és beszéld meg velük, hogy helyes-e; -- vagy irasd le velük.

2014. aug. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha az eddigi legjobb ötlet az (lenne) hogy kimenj külföldre, csak hát éppen nem megoldható, akkor a turistafogásban pont az a legszebb, hogy nem is kell elutazni: "Házhoz jön" a külföld. :)
2014. aug. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a tanácsot.
2014. aug. 30. 21:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!