Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nem merek elmenni angol...

Nem merek elmenni angol tanfolyamra, mert nagyon szégyellős vagyok. Már a gondolattól is zavarban vagyok hogy mások előtt beszélni kellene. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

23 éves férfi vagyok (!) de nagyon gátlásos. Már 2 éve el akarok menni egy kezdő angol tanfolyamra, mert nem tudok semmilyen nyelvet sajnos (szüleim nem támogatták). Egyetemre is azután tudtam menni hogy saját keresetből finanszírozni tudtam.


Szóval egy kukkot nem beszélek angolul, de nagyon szeretnék megtanulni. Ugye pont erre van a tanfolyam, kezdő szinten.


Egyszer erőt vettem magamon és elmentem egyre. Teljesen kezdőre. Aztán kiderült hogy a csoporttársaim nagyrésze már tud ezt-azt, engem meg jól kinevettek amikor még azt se tudtam hogy kell angolul kimondani hogy hívnak. A tanár meg rájuk se szólt kb.


Azóta mégjobban nem merek elmenni, viszont nagyon gáznak tartom hogy egy nyelvet sem beszélek, míg az ismerőseim nagyrésze tanult és lakott már Angliában, Amerikában és folyékonyan beszélnek.


Még munkát se tudok szerezni a nyelvek miatt. Legutóbb felvettek egy állásra de 2 hónap után kirúgtak mert nem tudtam egy mukkot sem szólni a külföldi kollégáknak és tök kínos volt. Azt mondták emiatt hogy "nem tudok beilleszkedni a csapatba".



Nagyon szeretnék angolul tanulni. Mit kéne csinálnom? És tényleg ennyire gáz hogy manapság ennyi idősen semmit nem tudok? Hova kéne mennem?



2014. szept. 10. 14:20
1 2
 1/11 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Nem gáz, de jó, hogy akarsz rajta változtatni. Olyan nyelviskolát keress, ahol kiscsoportos foglalkozások vannak, vagy a legjobb lenne talán tanárhoz járnod az elején, ahol csak ketten vagytok.
2014. szept. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Megoldásként a tanárt tudom javasolni, egyedül, és aztán egy tanfolyamot (mondjuk, nem tudom, hogy abban a kezdő csoportban, úgy mégis mire volt olyan nagy pofájuk... mert ki tudja mondani, hogy "my name is..." gratulálok, kekszet neki). A gátlásosságra viszont csak azt tudom mondani, hogy ki kell kényszerítened magad a saját komfortzónádból. Én ugyan lány vagyok, de hasonló problémáim voltak fiatalabb koromban, illetve tizenévesen, aztán kitaláltam, hogy modellkedni szeretnék, és ott nem lehetett "gátlásoskodni", bele voltam kényszerítve, hogy x ember előtt beszéljek, x ember előtt végigvonuljak, és azóta nincsenek ilyen problémáim. Nálad is beválhat a saját helyzeteidben.
2014. szept. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem gáz, én is ugyanilyen gátlásos vagyok és én is most szeretnék elkezdeni járni tanfolyamra (22/L)

De érdekes én már voltam matematikai felkészítésen is, és nálunk sose volt olyan, hogy röhögtünk egymáson vagy valami, főleg nem ennyi idősen már.

Én akkor még "csak" 19 éves voltam, de sem én, sem engem nem nevetett ki senki, nem is volt ilyen, hogy egymáson röhögtünk volna, egyszer-egyszer volt olyan, hogy érdekesen mondott ki egy szót egy társam, és mosolyogtunk meg nevettünk rajta de ő is velünk nevetett, értette hogy nem őt, hanem a szituáción nevettünk.

Ez sex volt, itt a nem-re gondolt a tanárnő, ő meg nem értette és teljesen másra mentünk már át, mindegy jól jött ki, tanár is velünk nevetett.

Emiatt ne izgulj, ha nevetnek nevess velük, ez a legjobb, de mint mondtam feljebb, nem hinném hogy 22-23 éves felnőtt férfiak/nők nevetnének ennyire a másikon.

2014. szept. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy azt megkérdezhetem, hogy hogyan sikerült, illetve hogyan nem sikerült soha idegennyelvet tanulnod? Mert fiatal vagy, és egy átlagos közoktatásban tanuló diáknak manapság minimum nyolc évig tanulnia kellene valamilyen nyelvet. 4 évig meg kettőt egyszerre. Szóval, ezen nem tudom, hogy mit befolyásoltak a szüleid.
2014. szept. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat és a bíztatást! Bevallom, a magántanár nem jutott még eszembe. Utána nézek vállal e valaki úgy hogy egyedül vagyok.


Utolsó: tanultam nyelvet kötelezően általánosban, de egy hozzá nem értő tanár alapvetően hibásan tanított meg bennünket (egy olyan nyelvet amit már nem használ senki és kb. mindenki kettessel ment át belőle) + a szüleim nem engedték hogy otthon gyakaroljak. Ők elleneznek mindent ami külföldi.


Középiskolában szakmát tanultam, ott nem igazán folyt valódi nyelvoktatás.

2014. szept. 10. 15:29
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg kezdésnek próbálj meg egy magántanárt keresni, ő biztos nem fog kiröhögni, és csak veled foglalkozik. Később meg jó a tanfolyam, mert akkor mások előtt is megtanulsz beszélni.

Vagy ha egy tanfolyam mellett döntesz, és kiröhögnek, akkor mondd meg nekik szépen, hogy "helló, ez egy KEZDŐ tanfolyam, azért jelentkeztem erre, mert KEZDŐ vagyok és nem haladó".

Amúgy át tudom érezni, nekem is rengeteg bajom van a gátlásosságom miatt ilyen téren.

2014. szept. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom.


Ha hozzám jársz angolra, Újpeten a kék metrónál, akkor én tuti nem hagyom, hogy kiröhögjenek.

Viszont egy-két hét múlva már beszélni fogsz...

2014. szept. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Jesszusom, milyen általánosba jártál te, hogy olyan nyelvet tanítanak ott, amit ma már nem használ senki? A magántanár persze, hogy vállal egyedül, neki ez a dolga.
2014. szept. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jesszusom, milyen általánosba jártál te, hogy olyan nyelvet tanítanak ott, amit ma már nem használ senki? A magántanár persze, hogy vállal egyedül, neki ez a dolga. Olyan 2500/óra körül szerintem már találhatsz jó angoltanárt.
2014. szept. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A magántanár tényleg jó ötlet. Ha csoportban szeretnél tanulni nyelvsuliban, szerintem a legjobb, ha felnőtteknek hirdetett csoportba csatlakozol, esetleg egy délelőtti órákban tartott csoportba, mert ott nincsenek tizenévesek. Szerintem csak a kiskamaszok nevetgélnek azon, ha valaki nem tud kiejteni elsőre jól valamit. Én megértelek, 9.-es koromban engem is kinevettek angol órán és a mai napig bennem van, de most már a 3. nyelvet tanulom, én nevetek rajtuk. Neked pedig sok kitartást kívánok, remélem Te is örömödet leled majd a nyelvtanulásban! 23/L
2014. szept. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!