Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » "Wish you were here" Ezt ki...

"Wish you were here" Ezt ki mondja? Én, te, ti, Ön, Önök, vagy ők? Mért nincs itt a személyes névmása? Kijelentő mondat ez, vagy óhajtó? Összetett vagy egyszerű?

Figyelt kérdés

2014. szept. 11. 12:08
 1/9 chtt ***** válasza:
79%

Bárcsak itt lennél!

óhajtó.

Én mondom. (gondolom én a dal alapján, mert amúgy akár ők is mondhatnák -- "They wish you were here -- ők azt szeretnék, ha itt lennél" - magyarul persze "ők" nélkül:)

Angolban összetett (azt kívánom, bárcsak itt lennél -- ez így picinkét magyartalan:)

Nem tudom, miért nincs személyes névmás. Talán mert dalban, versben sok minden megengedett, talán másért. Biztos lesz, aki tudja majd a választ.

2014. szept. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak a dalban van így, némi érzelmi többlettel. Szárazabb, szikárabb lenne egy kerek rendes mondattal, úgy hangzana, mint egy nyelvtani tanmondat. Ha szerelmesek búcsúznak, ők meg néha csak annyit mondanak, hogy Love you. Egyértelmű, hogy ki az alany.
2014. szept. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
kétévesem meg néha csak annyit mond: szesze
2014. szept. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Vree ***** válasza:
Én. (I)
2014. szept. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
bárcsak itt lennél, vagy bárcsak itt lennétek. Mindegy az alany, vagyis bujtatott az alany.
2014. szept. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
wish you were hre. /I/ wish ... bujtatott az alany.
2014. szept. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
a teljes mondatban I wish you were here. /értelem szerüen.
2014. nov. 13. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a dalszöveg többi részéből értelem szerüen kilehet kombinálni.
2014. nov. 13. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 teelapo ***** válasza:
40%
a "Wishes you were here"-nél az E3 ragból tudni lehet, hogy a börtönőrre vonatkozik, aki szeretné, ha nem szöktél volna meg:))))))
2014. dec. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!