Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanulhatnám meg az...

Hogyan tanulhatnám meg az angol nyelvtant, ha semmi kedvem hozzá?

Figyelt kérdés

Nem tudom mikor milyen igeidőt kell használni, de valamiért mindig jól tippeltem, ezáltal a nyelvtan dolgozataimra volt, hogy 3-ast, de általában 4-est kaptam. Egyetlen nyelvtani szabály sincs a fejemben. A szórend nagyjából tiszta, szinte mindig hibátlanul oldtam meg a feladatokat, melyben összekevert szavakból kellett mondatot alkotni. Igazból azthiszem a magyar nyelvtan sem különb, még az alany, állítmány, főnév, melléknév stb. mibenléte is homályos, egy kicsit gondolkoznom kell a jelentésükön.

Nagyon jó angol tanárom volt, de így is képtelen voltam és vagyok átlátni az angol nyelvtant. Egyébként elég jó nyelvtudásom lenne, de a nyelvtannal állandóan gondban vagyok. Nem tudok leülni és megtanulni, meg nem is értem. Zavar, hogy nem tudom, ezért ez a kérdés is, de nem tudok erőt venni magamon.



2014. szept. 11. 14:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Zavaros, amit írsz. Tudod a nyelvtant "valamiért mindig jól tippeltem","általában 4-est kaptam", "szinte mindig hibátlanul oldtam meg a feladatokat" de nem tudod? Nem kell a szabályokat tudni, ha helyesen használod. Szerintem érted is, csak nincs önbizalmad. De konkrét kérdéseket itt is feltehetsz. Lehet, hogy mire megfogalmazod a kérdést, már rájössz a válaszra. Egyébként az internet tele van olyan gyakorlatokkal, amik rögtön kiadják a megoldást, és nyelvtani magyarázatokkal is.
2014. szept. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Keep practicing and it will be all right. Find people to practice with.
2014. szept. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Néhány esetben valahogy ráérzek, hogy mit hová kell írni, hogyan hangzik jól a mondat, de ezt semmilyen nyelvtani szabállyal nem tudom megmagyarázni.

Kérdésekkel sem tudok szolgálni. Csak azt tudom, hogy nem vagyok jó nyelvtanból. A szóbeli feleleteimre szinte mindig ötöst kaptam, az indoklás szerint helytelen nyelvtannal beszéltem de nagy szókinccsel rendelkezem, ami képes a nyelvtani hibákat kompenzálni. A gyakorin ha valaki kérdezte mit hogyan kell leírni, majd belementek a nyelvtani fejtegetésbe én már azt sem tudtam hol vagyok, miért úgy kell írni.

Vannak ilyen IRC üzenetek, pl. xy has quit IRC. Itt azon gondolkodom, hogy was a múlt idő, akkor miért nem xy was quit IRC. Most valószínűleg jó nagy hülyeséget írtam, de tényleg nem tudom. Nem tudom mikor van egyszerű jelen, folyamatos jelen és a többi, nem ismerem fel, hogy x dolog milyen időben van írva, vagy nekem milyen időben kellene írnom.


I'm bad in finding new people for being friends or any other reason. I need help. I don't trust in my language knowledge because of my grammar. On eBay, this knowledge is more than enough to speak with Chinese sellers, but I wanna be better. I wanna be better than Google Translate. :D


Sok hiba van benne?

2014. szept. 11. 16:54
 4/9 A kérdező kommentje:
Jut eszembe egy Dr. House rész: egyszer egy lapon megüzenték House-nak, hogy "you were right". Itt azt nem értem, miért were, miért nem was? Ezek zavarnak, hogy egyszerűnek tűnik, de mégsem tudom az okot, csak azt, hogy nem úgy írták, ahogyan gondoltam.
2014. szept. 11. 16:58
 5/9 anonim ***** válasza:

a múlt idő nem "was" xdd a was a to be múlt ideje... nem valami külön szó.


És egyébként a ragozásról hallottál már a dr houseos példánál?

I was

you were

he was

we were

they were.


Ennyi.

2014. szept. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mondtam, hogy nem tudom. :D

Hallottam róla, ismerős. Köszönöm!

2014. szept. 11. 17:18
 7/9 anonim ***** válasza:
good at, nem in. Ezeket be kell vágni. Azért teljesen nem lehet likvidálni a leülök és megtanulom-ot, legfeljebb nem kell órákat ülni fölötte. Trust somebody az angolban nincs in vonzata, mint magyarul. Ez a for being friends nem hangzik jól, lehet például to make friends with. A you az nem was, hanem were. Egy rakás nyelvben van ragozás, az angolban csak csökevények vannak belőle, ennyi azért nem lehet megterhelő. Biztos, hogy iskolában felírtátok, hogy I was You were He was stb. A was pedig nem általában A múlt idő, hanem a létige múlt ideje, ez csak egy ige a többezerből. A többinek nem úgy képezzük a múlt idejét. A quit-nek speciel úgy marad, hogy quit. (Ha passzív, akkor van benne létige, was quit. De ez az utolsó mondat már sok lesz neked egyszerre.) Lehet nyelvtankönyveket bogarászni, ismerkedni legalább a képzésformákkal.
2014. szept. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. szept. 11. 17:36
 9/9 anonim ***** válasza:
Én ajánlom neked Dohár Péter: Kis angol nyelvtan című könyvét. Szerintem azt nem lehet unni és még a nyelvtant is megtanulod.
2014. szept. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!