Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megéri nyelviskolába járni,...

Megéri nyelviskolába járni, ha már 8 éve tanulok angolul?

Figyelt kérdés
Tavaly tettem középszintű érettségit 96%-os eredménnyel. Most nyelvvizsgát szeretnék tenni, be is iratkoztam nyelviskolába, de a kurzus csak a középszintű vizsgára készít fel. Kicsit csalódott vagyok, mert úgy gondoltam, ha már fizetek, akkor a felsőfokút próbálnám meg, mert a középre én is fel tudnék készülno otthon. Ez nekem így nem elég nagy kihívás.
2014. szept. 13. 19:02
 1/7 A kérdező kommentje:
A felsőfokúra felkészítés viszont kétszer annyi idő és pénz lenne, ami nekem nem fér bele...
2014. szept. 13. 19:03
 2/7 anonim ***** válasza:

Fogalmi zavarban vagy:

Érettségiből van közép és emletszint.

Nyelvvizsgából közép és felsőfokú.

Az emeltszintű érettségi felel meg nagyjából a középfokú nyelvvizsgának.

Tehát a nyelvtanfolyamod valószínűleg középfokú nyelvvizsgára készít fel, ami pont jó az emelt szintű érettségidhez.

A felsőfokú nyelvvizsgához már nagyjából folyékonyan kell beszélned az adott nyelvet.

2014. szept. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nen mindegy, a lényeg ugyanaz! Ennyi erővel én is belekötjetek a te szövegértelmezési képességeidbe, mivel csak középszintű érettségivel rendelkezem...
2014. szept. 13. 19:10
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem "belekötjünk", hanem tisztázzuk a fogalmakat, amit te nem értesz. Vagy mi nem, hogy mit akarsz. Ezek szerint te nem középfokú, B2 vizsgára akarsz felkészülni, ami a középszintű érettségi B1 fölött van eggyel, hanem a C1 szintű nyelvvizsgára? Hát, a középfokú nyelvvizsgát nem kéne átugrani. Ha az megvan, onnan a C1-re már valóban egyedül érdemes felkészülni, mert az a minőségi ugrás gyakorlatilag csak szókincs. De a B2-höz még nem árt egy tanár, akár azon a bizonyos nyelvtanfolyamon, akár magántanár.
2014. szept. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Gondolom ti még sosem nyomtatok félre a telefon miniatűr billentyűzetén.
2014. szept. 13. 23:10
 6/7 anonim ***** válasza:

Igazán nem értem mi ez a nagy felháborodás.

Összekeversz két fogalmat. Oké. Semmi gond. Elmondjuk neked, hogy összekeverted, erre nekünk támadsz? Mi bajod van?

2014. szept. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A középszintű érettségi egy kicsit alatta van a középfokú nyelvvizsgától, de a 60%-ot simán tudnád hozni. Ha jobb eredményt akarsz, akkor keress egy magántanárt, és 3-4 hónap alatt abból is meglesz a 96%-od. Felsőfokú nyelvvizsga már sokkal nehezebb, oda mindenképpen magántanár, vagy anyanyelvi környezet kell, sok sok alázattal, gyakorlással.
2014. szept. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!