Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mandarin nyelv tanulása...

Mandarin nyelv tanulása mellett tajvani youtube csatornák nézése?

Figyelt kérdés

Szeretnék a jövőben elkezdeni mandarin kínait tanulni.

Azt tudom hogy Tajvanon is mandarin kínait beszélnek, viszont azt is tudom hogy azért egy-két különbség van a beszédben (az írást, tudom hogy más).

Mivel Kínából egyértelműen nem fogok youtube csatornát találni, csak a tajvani youtube-osokra tudok támaszkodni. (tudom hogy vannak filmek meg sorozatok, de az nekem nem elég változatos ha csak azt nézem).


Fő kérdés: be fog zavarni a nyelvtanulás ha nézem ezeket a youtube csatornákat, vagy inkább hanyagoljam?


Egyértelműen olyanok válaszát várom akik beszélnek valamennyire kínaiul vagy ismerősük, tanáruk van akit meg tudnak kérdezni ezzel kapcsolatban.



2014. szept. 14. 11:43
 1/4 A kérdező kommentje:
bocs a hibáért: *zavarni a nyelvtanulásba
2014. szept. 14. 11:45
 2/4 anonim válasza:
100%

Hát, figyi... én itt élek Tajvanon, de ha mindenképpen a nagykinai mandarint akarod megtanulni, akkor hanyagold. Én a nagykinai mandarint tanultam, és dobhattam a kukába itt az egészet, értették, de túl nagykinás volt a beszéd. Szóval más a szóhasználat...

Másrészről viszont kiejtés, hangsuly ugyanaz, ha tényleg nincs más, akkor ez is megteszi.


Miért nem nézed a CCTV-t amúgy? Az full nagykinai mandarin.


De Tajvan jobb, ide gyere. :D

2014. szept. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szia!


Az a helyzet, hogy ha úgy adódnak hogy valamiért lenne lehetőségem Ázsiába utazni, akkor tuti hogy Japánt vagy Taiwan-t választanám (Kínába nem mennék egyáltalán). De egyelőre a jövőmre kell gondolnom, hogy hogyan tudnék jó munkahelyet találni. A nyelvtanulás a hobbim, így nyilván a nyelvtudás lesz a "fegyverem".

A gond az, hogy itt Magyarországon meg úgy általában mindenhol nyilván csak a Kínában beszélt és írott mandarint oktatják, tehát fogalmam nincs, hogy a Taiwanon beszélt és írott nyelvet hogyan tudnám tanulni.

2014. szept. 16. 18:59
 4/4 A kérdező kommentje:

Viszont ha van időm, akkor elég jó vagyok a nyelvtanulásban (mondjuk ki: van érzékem/tehetségem hozzá). Tehát ha csak annyi, hogy utólag szavakat kéne "áttanulni" az nem vészes.

Bár az írás része a problémásabb.

Tajvanra is angoltanárnak megy a legtöbb külföldi vagy valami más lehetőség is van?

2014. szept. 16. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!