Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ezért érdemes románul tanulnom...

Ezért érdemes románul tanulnom? Romániában utazáskor több mindent szeretnék érteni, érdekel a Ceausescu-korszak történelme, meg tetszenek a román disco-zenék.

Figyelt kérdés
Talán furcsán összehozott nem mindennapi érvek, de elsősorban ezek motiválnak arra, hogy elkezdjek románul tanulni. Szerintetek vágjak bele?

2014. szept. 16. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Attol fugg, mennyi idot toltesz ott... ha pl minden evben ott toltesz par honapot, akkor erdemes.


Egyebkent Romaniaban majdnem mindenki tud angolul.

2014. szept. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyban fugg attol,hogy az orszag mely reszere mennel. Nagyon nem altalanos az orszagban az angol tudas. Maximum a fovarosban,nagyobb varosokban. Ha tobb idot toltesz 'itt'akkor eleg hamar 'radragad' a nyelv.Egyaltalan nem nehez. Bar en nem foglalkoznek vele pluszba,hogy meg azt is tanuljam ,foleg ha nem toltenek huzamosabb idot az orszagban. De az alap dolgokat konnyu megtanulni. Remelem segitettem. Ceaucescurol meg eleg sok video van fent youtubon az eleterol,palyafutasarol stb
2014. szept. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Inkább valami újlatin nyelvet tanulnék, és utána már könnyebb lenne a román, de lenne egy használható tudásod is.
2014. szept. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is azért kezdtem el megtanulni románul mert tetszettek a disco zenék:D eleinte azoknak nézegettem a fordításait majd elkezdtem beszélgetni románokkal (omegle, facebook) és már gond nélkül eldumálok velük:D kb 1 év alatt jutottam el ide. rohadt könnyen rám ragadt, tankönyv talán össz. 3-szor volt a kezembe.:) ja és budapesti vagyok, senkim se román, egyetlen egyszer voltam kolozsváron (illetve a közelében) de ott senki nem beszélt románul.. (csak egyszer kétszer káromkodtak:D de magyarok voltak)

sok sikert!

2014. szept. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyebkent ha erdekel en beszelhetek veled romanul. 2 voltam
2014. szept. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!