Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha elkezdek szlovákul tanulni,...

Ha elkezdek szlovákul tanulni, tanuljak csehül is?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy hallottam, hogy nagyon kevés az eltérés. Akkor lehet úgy csinálni, hogy egyből megtanulom az adott szót csehül is? Vagy hogy célszerű kiaknázni a hasonlóságot?

2014. szept. 18. 00:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nem egyszerre tanulnám. A hasonlóság sokszor csak zavaró. Olyan helyzetekbe kever, amikor nem tudod, hogy az adott szó szlovákul vagy csehül van. Sokszor csak egy betű vagy egy ékezet a különbség. Ráadásul nyelvtani különbségek is vannak.


Ha már jól tudod az egyiket, könnyen meg tudod majd tanulni a másikat is.

2014. szept. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne, mert csak összekeveredsz. A szavak 90 %-ban ugyanazok, a nyelvtanban, főleg a ragozásban vannak nagy különbségek.

Magyar emberként nehéz lehet felfogni, hogy hogy lehet egy tárgynak neme, ráadásul, hogy lehet valami semleges nemű, már ez is nagy kihívás lehet! Szerintem tanuld meg az egyiket jól, és ne mindkettőt pocsékul. A kettő úgyis megérti egymást, de ha javasolhatom, akkor inkább a csehet válaszd, mert azzal mindkét országban boldogulsz. (mikor Csehországban voltunk a nagynénéméknél, külön szólt, hogy boltban, pályaudvaron, akárhol meg se szólaljuk szlovákul, mert utálják a szlovákokat. )

2014. szept. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat.


Akkor egyelőre csak a szlovákot fogom tanulni. Később meg majd, ha a szlovák jól megy, belefogok a csehbe.

2014. szept. 18. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!