Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Japán vagy kínai nyelvet...

Japán vagy kínai nyelvet tanuljak magántanárnál?

Figyelt kérdés

Lehetõségem nyílt japán vagy kínai nyelv tanulására

A nyelv és kultúra ugyanannyira tetszik. Viszont azt hallottam, hogy a japán nyelvtan sokkal nehezebb, szemben a kínaival, itt viszont sokkal több írásjel van na meg ugye a 4 fajta hanglejtés...tehát melyik a könnyebb? Melyik a hasznosabb?

És még az orosz nyelv is érdekel, hasznossága, könnyûsége?

Köszi!! (:



2014. szept. 18. 06:55
 1/4 SeinHime ***** válasza:
100%
Én most kezdtem el kínait tanulni az egyetemen japán mellett. Japánul már tanultam kicsit régebben, és az eddigi tapasztalataim szerint a japán nyelvtan tényleg nehezebb, mint a kínai. Mégis én inkább a kínait tanulnám tanárral, mert mint te is írtad, ott van a 4 különböző hangsúly, ezeket szerintem egyedül nehezebb elsajátítani. Hogy melyik a hasznosabb? Valószínűleg a kínai.
2014. szept. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem. És a kínai összességébe véve nehezebb a japánnál?
2014. szept. 19. 15:58
 3/4 anonim válasza:
100%

Szerintem nem lehet megmondani, hogy melyik a nehezebb, mindegyikben van könnyebb és nehezebb rész. A japánban a kiejtés például gyerekjáték, a kínainál kicsit macerásabb, meg ugye a hangsúlyok, amitől a víz is kiver... A kínaiban igaz sokkal több írásjegy van, de egy írásjegynek csak egy olvasata van, az persze előfordul, hogy ugyanaz az olvasata több írásjegynek is, viszont a japánban egy kanjinak több olvasata is van ... engem a japánban halálba idegelt a dolog, hogy már tanultam pl. egy szóösszetétel összes kanjiját de fogalmam se volt, hogy kell kiolvasni abban az összetételben...

Szerintem hallgass pl. youtube-on kínai, japán nyelvű dolgokat és amelyik jobban tetszik neked... mindkét nyelv időigényes, szóval erre fel kell készülni akármelyiket is választod :)

2014. szept. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ezeöccá ***** válasza:

Egyetértek a 3. hozzászólóval, a kínai kiejtése nehezebb magyaroknak, de a nyelvtan sokkal könnyebb és hamarabb "begyakorolható", bár vannak meglepetések (a kínaiban nincs múlt idő, többes szám, rengeteg nehezen lebontható szófordulat, stb.)


Abban viszont téved a 3., hogy a kínaiban minden írásjegynek/írásjelnek csak egy olvasata lenne, bár nem jellemző, de sok többféle kiejtésű jel akad, pl. 行 lehet xíng és háng is, attól függően, hogy mit jelent.


Mindegy, hogy japánul vagy kínaiul tanulsz, a lényeg, hogy motivált légy és rendszeresen gyakorolj.

2014. okt. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!