Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Majdnem 0-ról kezdve intenzív...

Majdnem 0-ról kezdve intenzív (angol) nyelvtanulással fél év alatt összehozható a középfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Tudom, meredek kérdés, de nekem fontos lenne ennyi időn belül nyelvvizsga angolból, mert az utolsó évem jön az egyetemen, és a diploma kiadásának feltétele egy alap- és egy középfokú nyelvvizsga. Németből van egy középfokúm, szóval angolból gyakorlatilag "csak" alapfokú kellene, de sajnálnám kidobni rá a pénzt, mivel az alapfokú nem sokat ér... Most szeretnék intenzíven ráfeküdni a nyelvtanulásra, és a kevéske angoltudásomat középfokú nyelvvizsga szintjére feltornázni.

Valakinek sikerült használható nyelvtudásra szert tennie ilyen rövid idő alatt? Tudtok "fogásokat" javasolni, hogyan tudnám hatékonyabbá tenni a tanulást?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2008. aug. 9. 17:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hehe... Nyelvtanár vagyok, igaz, nem angol szakos, de tudok angolul. Én azt mondanám, ha németből már van nyelvvizsgád, nem lesz nehéz az angol "nyelvtan" sem. Nyelvtan idézőjelben, mert egyébként angol szakos férjem szokta idézni egyik tanárát így: "Remélem, egyszer hasznosítják majd az angol morfológia előadáson szerzett tudást egy olyan nyelvnél is, aminek az angollal ellentétben van rendes morfológiája."


A lényeg, hogy feküdj rá alaposan. Nézz CNN-t, vagy bármilyen más tévét, olvass angolul újságot, nem baj, ha nem értesz minden szót, előbb-utóbb belemásznak a fejedbe a kifejezések. Hallgass angol zenéket, ez sem nehéz, manapság szinte kizárólag angol nyelvű számokat ad a legtöbb rádió.


Én magam sosem tanultam angolul, mégis nagyon jól használom írásban (szóban azért nem, mert nincs nagyon energiám gyakorolni). A következő módszer szerint tanultam: imádom a zenét, nem tudom elképzelni az életem nélküle. Ezért egyszerűen rácuppantam a kedvenc angol nyelvű számaimra, és elkezdtem figyelni. Eleinte csak "I love you" és "I miss you"-szinten értettem őket. Semmi baj, ez már egy szint - mondtam magamnak. Megszereztem a dalszövegeket, volt egy szótáram, meg egy anglicizmus-szótáram (utóbbi hasznosabb, mint gondolnád). Elkezdtem fordítani a szövegeket, leírtam magyarul, hallgattam a zenét, utána énekeltem, egészen addig, amíg betéve nem tudtam az egészet, angolul, magyarul. Így játszottam ezt kb. egy évig. Aztán más szövegeket kezdtem el olvasni: újságcikkeket, novellákat. Szótár, kiír, megtanul, visszamond, megy tovább.

A férjem szerint felsőfokú nyelvvizsgám lehetne, ha a beszédet is gyakorolnám... Ehelyett azonban inkább itt osztom az észt. No comment! :P

2008. aug. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket! :) A kedvenc zeneszámok lefordítása különösen tetszik, ezt mindenképpen kipróbálom! ;)

Neked is sok sikert a továbbiakban!

2008. aug. 10. 10:36
 3/5 anonim válasza:
Sikerült?????
2009. szept. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia!


Nem, mert végül csúszom a diploma leadásával, így mégsem volt égetően sürgős. De kora tavasszal már mindenképpen meg kell próbálnom. :S

2009. szept. 21. 18:22
 5/5 anonim válasza:
Sok sikert!
2009. okt. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!