Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miert van ez? Nemertem : /?

Miert van ez? Nemertem : /?

Figyelt kérdés
Most kezdten el németül tanulni a suliban és utalom. Megkerdezzem a barátnőmet hogy 4 év tanulas uzan milyen szinten leszünk ő meg azt mondta kb közép szinten. Ez igaz? Hogy lehet az hogy angol közép fokra csak 10. után (10 év tanulas utan) ajanlatos menni?? Miert oktatnak egy vilagnyelvet rosszabbul mint a németet? : / - . -

2014. szept. 24. 13:53
 1/9 anonim válasza:
szerintem nem tanítják rosszabbul, csak lehet, hogy a nehezebb a nyelvvizsga. de egyébként nem kell 10 év az angol középfokoz, én 8 és fél után csináltam meg a felsőfokút
2014. szept. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerintem ritka sz.ar az angol oktatas magyarorszagon. Ez azert lehet mert a háborúkban a *.....* nemetek mellett álltunk???
2014. szept. 24. 21:15
 3/9 Vree ***** válasza:
Várj, nem tudlak követni. Most németül tanulsz vagy angolul? Ha németet, akkor hogy jön ide az angol?
2014. szept. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Figyu, én 10 éve tanulok németül és nagyon nem szeretem, most éppen dilemmában vagyok, hogy érettségizzek-e belőle, vagy inkább angolból. Nagyon nehéz nyelv, bár ha megértem az alapfokot, közép fokot akkor már könnyebb...Az angol pont az ellentéte alapfokon, középfokon jóval könnyebb a felső foknál nehéz. Kétlem , hogy rosszul oktatnának angolul- inkább a német nyelv tanítása rosszabb tapasztalataim szerint
2014. szept. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mindkettot tanulom az angolt 10. eve de a kulontanarral ebben az evben le szeretnem tenni a kozepfokot. 10 EV UTAN!!!! de ha németül tanulok 4 ÉVET a gimiben akkor menni fog a kozepfok, ezt mondtak nekem. 10 es 4!!!!!!!! Kis különbség van...
2014. szept. 25. 21:06
 6/9 Vree ***** válasza:

Nem könnyebb, mint az angol.


Meg lehet tanulni középfokú viszgáig egy nyelvet 4-5 év alatt, ha intenzíven foglalkozol vele, ezzel semmi probléma. A barátnőd ennyiben igazat mondott.


De ha utálod, az angol 10 évig tartott, és nem fogsz vele intenzívebben foglalkozni, iskolaidőn kívül is, akkor elég nehéz lesz.

---


Ami a kérdésedet illeti, szerintem valami állati nagy tévedésben vagy, csak mert a barátnőd mondott találomra egy becslést. :D

2014. szept. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem abban van a különbség, hogy általános iskola alsó tagozátában ami nyelvtanulás címen folyik, az inkább csak egy kis ismerkedés az idegen nyelvvel. Egy gimnazista már sokkal hatékonyabban tanul, jó esetben otthon is foglalkozik pluszban a nyelvekkel, esetleg magántanárhoz jár, míg egy 7-10 éves általános iskolástól ez nyilván nem várható el, hiszen még csak most tanult meg olvasni.

Úgyhogy az a tíz év jó esetben is max. 6 évnek felel meg. Szerintem a barátnődnek igaza van, nagyon simán meg lehet tanulni egy idegen nyelvet a 0-ról 4 év alatt. Ehhez persze kell egy jó tanár, a diák részéről érdeklődés és fontos azt is megérteni, hogy a nyelvtanulás nem abból áll, hogy a tanár felad két feladatot a munkafüzetből házinak, te megcsinálod, bemész órára, semmit pluszban nem csinálsz és 4 év múlva megvan a középfokú.

2014. szept. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem szeretnek nyelvizsgazni belole csak nem hittem hogy az en hozzaallasommal menne, köszi a valaszokat :)
2014. szept. 27. 13:21
 9/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ez a 10 év nem hiszem, hogy véresen komoly tanulás volt végig. Én harmadik osztályos koromban kezdtem a németet, abban az évben kb bemutatkozni tanítottak csak meg. Nyolcadik osztály végéig ismertem a német jelenidőt, és egyetlen egy múlt időt. Csak mert a tanárnőnk elég lazán vette a tanítást. Nyolcadikban a nyelvtudásom azon a szinten volt, hogy el tudtam mondani, hogy hogy hívnak és egy rövid bemutatkozást is el tudtam mondani. DE! Kilencedikben egy profi nyelvtanárt kaptunk némettanárnak. Ott döbbentem rá, hogy semmit nem tudok németből. Majd 3 év közepes keménységű tanulás után megszereztem a középfokú nyelvvizsgát. Közben kilencediktől angolt is tanulok, most készülök középfokra.

Nem lehetetlen megtanulni egy nyelvet 2-3 év alatt, csak nagy hangsúlyt kell rá fektetni, és rendszeresen alkalmazni azt.

Sok sikert a nyelvtanuláshoz! :)

2014. szept. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!