Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kreativ Nyelvtanulás? Hogyan...

Kreativ Nyelvtanulás? Hogyan használjam?

Figyelt kérdés
Oroszul szeretnék megtanulni és hallottam a kreativ nyelvtanulásról hogy a passziv hallgatóból aktiv résztvevővé válik a tanuló ! Eddig a hanganyagom van meg kezdő-halandó szinten.Hogyan használjam?Az oké hogy rengetegszer meghalgatom az egyes részeket,de szerintem nem attól fogok megtanulni egy nyelvet hogy csak hallgatom mert nagyon az ellenörzésre nincs lehetőségem .Segítsetek!

2014. szept. 24. 14:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Úgy, ahogy le van írva. Én is használom, az angolt és az oroszt felváltva, viszont nagyon-nagyon monoton. Általában alvás van közte, nem bírok fent maradni. Egyszerűen sok a szó és hiányzik a szöveg. Csak példamondatok tömkelegével. Viszont nagy előnye a sok-sok példamondat, mert le tudom ellenőrizni magamat, ez is igaz, szóval nem azt mondom, hogy rossz.

Én folyton hangosan tanulom, beszélgetek saját magammal, először az orosz mondatot magyarra, aztán alulról felfelé vissza. Ha meg vagyok elégedve magammal, akkor tovább, majd alvás... Egyszerűen leesik a fejem. Aztán folytatom. Én jónak tartom, de mint mondtam, olvasmány és változatos feladatok hiánya nélkül nehezen tudom elképzelni a honlapon olvasott sikert.

2014. szept. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
En a francianak és az angolnak is többször nekiültem mar (olvastam a feladatlapot, letakartam és kikérdeztem magam, ami nem ment azt kiirtam és késöbb a kiirtakhoz melléirtam a megoldast, aztan kijavitottam), de kb. 30 oldal utan mindig abbahagytam. Utana persze honapokkal késöbb kezdhettem elölröl. Akkor meg volt annyi eröm hogy amikor meguntam legalabb hallgattam a felvételt - az még azért kevésbé faraszto, de par nap hallgatas utan ismét alabb hagyott a lelkesedésem. Most is készülök az angolt megint elövenni, de lehet hogy nekem is kellene valami hatékonyabb modszer ennek a kreativ anyagnak a feldolgozasahoz.
2014. okt. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én még a PIMSLEUR módszert ajánlanám. Angolról tanítja az összes többi nyelvet, tehát angol tudás kell hozzá (legalább középfok szerintem). Számomra eddig ez vált be a legjobban. A "piratebay (pont) se" oldalon kell rákeresni - ez esetben - a "Pimsleur Russian I, II and III" anyagra. Ez 90 db félórás hanganyagból áll és teljesen kezdőről lehet majdnem középfokú szintre jutni. Több nyelvből - oroszból is - van még egy extra 10-es anyag (ezért lehet, hogy inkább a 4 CD-set érdemes letölteni).


Ami nekem tetszik a Pimsleur anyagban:

-a legtöbbet használt 500 szót tanítja meg, de azt viszont rendesen, ismételve, a legkülönbözőbb mondatokban kombinálva, úgy, hogy beszédben rendesen fogod tudni használni, természetesebb lesz a beszéded

-az angolul megadott rövid mondatokat neked kell - a te esetedben - oroszra fordítanod, majd pedig megmondja a jó megoldást, szerintem ezáltal nem unalmas, nem monoton, plusz aktívan, beszélve tanulod a nyelvet és a nyelvtant (pár óra után meg lehet szokni, hogy két idegennyelv között fordítasz, az elején valóban nehéz egy kicsit)

Összességében ad egy olyan erős alapot, ami után valamennyire érteni fogod az élő beszédet, nagyjából jó kiejtésed lesz és épkézláb, természetesen hangzó mondatokat tudsz alkotni beszéd közben. Ez már egy jó alapot ad ahhoz, hogy utána könyvből, filmekből bővítsd a nyevtudásod.


Amit még ajánlok, azok a nyelvtanuló honlapok: Livemocha és Duolingo.


Nyelvtan tanuláshoz pedig a Kisokos sorozatot tudom ajánlani (jelen esetben: Orosz kisokos). Rövid kis A6-os méretű füzetecske. Minden lényeges dolog benne van. Ami nincs benne, az nem is lényeges középfokig.

2014. nov. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!