Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mentél már el úgy nyelvvizsgáz...

Mentél már el úgy nyelvvizsgázni, hogy nem készültél rá nagyon sokat és az addigi tudásodra hagyatkoztál?

Figyelt kérdés

Szerintetek érdemes lehet így is elmenni?

Ha valaki csinálta már így,írhat tapasztalatokat.

Én ezt az orosz nyelvvel csinálnám meg,azon gondolkodom.Nekem egyébként annyi a könnyítés,hogy már másfajta orosz vizsgán voltam,és azok vizsgatapasztalatot adtak,illetve bizonyos tételek már ki vannak dolgozva.

Szóbelire a magnót kellene gyakorolnom.



2014. okt. 5. 10:59
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Én soha nem készültem egyetlen nyelvvizsgára sem, maximum tisztában voltam az adott felmérésre jellemző típusfeladatokkal. A nyelvvizsgára készülés gyakorlatilag nyelvtanulás. Akkor megy el az ember nyelvvizsgára ha már beszél azon a szinten.
2014. okt. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincs kidobni való pénzem. Nyelvvizsga előtt 1.5 hétig csak angolul olvastam / írtam / hallgattam / tanultam. Ebbe benne volt a sorozat, a hírek, a tankönyv, a gyakorló és szituációs példák, előző évekből gyűjtött vizsgakérdések. Ez elég volt a nyelvvizsga letételéhez úgy, hogy előtte is folyékonyan beszéltem a nyelvet külföldön szerzett tapasztalatból. Ám! a nyelvizsgán nem a nyelvtudás, hanem a vizsgára való felkészültség jelent szerintem több előnyt. Ha nem tudtam volna, hogy miként megy a listening, hogy 2x lehet meghallgatni és utána elég válaszolni 5 percben (annál a vizsgánál, amit csináltam), akkor biztos lemaradok sok fontos dologról a válaszadásnál.


Szóval kifejezetten a vizsgára való készülés nagyon fontos!

2014. okt. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ebben nagyon eltérőek vagyunk, mert a nyelvérzék gondolkodásmód függő is :)


Szerintem a vizsgára készülés kiemelkedően segít sokat.

Ha tudod, hogy milyen feladatok várnak, azokra fel lehet készülni, ki lehet dolgozni jól betanulható válaszokat, amik egyrészt biztonságot adnak a vizsgadrukkal szemben, másrészt jól veszik ki magukat a vizsgáztató szemében.

Ha vannak kidolgozott tételek, mindenképpen segítenek.


Listeningre külföldi vlog csatornák a legjobbak szerintem. Ott nem TV-s nyelvet, hanem hétköznapit beszélik. Ha azt megérted, az már elég.


No meg a nyelvvizsga is, mint minden vizsga korlátozott számonkérés. Nem mindig azt kérdezik, amit tudsz, hanem azt, amit ők akarnak hallani. Ezért a vizsgára kell készülni inkább és csak utána kell a nyelvet valóban tudni.


Attól is függ a nyelvvizsga sikeressége, hogy milyen vizsgaközpontot választasz.

Külföldi tárgyalóképes (török) nyelvtudással mai napig simán buktatnak a Rigóban embereket, de MO-n máshol meg nem lehet törökből vizsgázni. Ezért néhányan külföldön vizsgáznak pl törökből, mert amúgy könnyű nyelv, de ha szopatnak a vizsgán, az Atyaúristen sem megy át.


Aki jobban beszél / gondolkodik adott nyelven és kevésbé a fordítást érzi magáénak, annak az egynyelvű vizsgák segítenek. Ott keményebb a listening, és nincs szótárazási lehetőség, de nekem az jött be, mert jobban értem / kifejezem magam, mint hogy más gondolatát kelljen fordítanom. Akik mindennapjukban beszélik az adott nyelvet, ezeket a vizsgákat ajánlom. Angolból 8 hónapv külföldön tartózkodás után vettem egy vizsgakönyvet átnéztem 3x, elmentem vizsgázni és 90%os vizsgát raktam. De mivel angolul gondolkodni és beszélni nekem könnyebb, mint fordítani.


Aztán vannak akik jobban tudják a nyelvtani szabályok minden pontját és a kivételes szabályokat. Nekik a kétnyelvű ad előnyt, mert ott fejthetik ki tudásukat.


Oroszból van egynyelvű?

2014. okt. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat!Uolsó válaszolónak külön köszi a hosszú véleményért :)


Oroszból van kétnyelvű meg egynyelvű is.Az írásbeli lehet könnyebb lenne egy egynyelvű vizsgatípusnál.Az Origónak amúgy nálam annyi az előnye,hogy nem ismeretlen,mert az angolomat ott csináltam.Ami az origóban jó lenne nekem az a levélírás,a szövegértés esetleg,meg az oroszról magyarra fordítás.Viszont a teszt az lehet hogy túl nehéz lenne nekem.

Egynyelvű vizsgán is gondolkodtam,annak legfeljebb annyi a hátránya hogy egy általam kevésbé megszokott vizsgatípus,de a feladattípusok lehet könnyűek lennének.


Majd próbálok a neten utánanézni.Mondjuk még nem most szeretnék elmenni nyelvvizsgázni,hanem valamivvel később,mert most nemsokára egy másik vizsgám lesz,illetve másra kell koncentrálnom.De addig is bővítem a tudásomat.


Amit tényleg fejlesztenem kellene még a szóbelihez,az a magnó.

Az inerneten szoktam Pervij kanalt nézni,agy Ru tv-t.(A pervij kanalon van híradó,főzőműsor,szórakoztató műsor,sokféle.A Ru tv-n meg zenék meg interjúk).Emellett a Youtubon nézek orosz videókat.

2014. okt. 5. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!